| LCD a întrebat:

Superstitii, chestii picante, interesante despre noaptea de revelion.
(ce sa ai la tine, ce sa porti, dorintele etc )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajeala de doi lei.nimic adevarat.traieste si iubeste, curat.si nu alerga dupa vant, si dupa desertaciuni.

10 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

cand iesi afara sa urmaresti artificiile si sa ciocnesti pahare cu sampanie
*sa ai la tine o foaie pe care ai notat adresa celui la care faci revelionu'. sa poti ajunge inapoi, daca esti prea beat.
*sa porti bani, da, bani negresit, sa poti plati taxiul, tu oricum nu vei mai fi capabil sa ajungi acasa pe jos.
*dorinta.iti vei dori sa-ti amintesti unde ai pus blestemata de cheie, caci iar risti sa dormi pe banca din fata blocului

| oanamaria a răspuns:

Eu zic sa nu crezi in superstii. E de ajuns sa ii ceri ajutorul lui Dumnezeu in noul an, si sa ii multumesti ca ai terminat cu bine anul acestahappy

| georgiana37 a răspuns:

Pt. noaptea de revelion trebuie sa ai cel putin 10 RON la tine pentru ca se spune ca daca ai atunci vei avea tot anul...

| Tabii. a răspuns:

Este bine de revelion sa ai o hartie sau o moneda de 5 lei sau 5 bani, sa ti toate geamurile deschise, sa nu fii trista pentru ca asa vei fii mereu si sa iti pui o singura numai una dorinta si sigur se va indeplini si trebuie sa porti ceva nou

| LORY a răspuns:

Superstitii... stiam ca trebuie in noaptea de revelion sa porti ceva de culoare rosie si sa ai neaparat niste bani in buzunar, asta pentru noroc in anul ce incepe happy

| ÅñdRa a răspuns:

Tot ce stiu este sa ai bani la tine si ceva rosubig grin
oricum nu stiu ce semnifica chestia cu rosu dar in fine...

| marry a răspuns:

Am auzit ca e bine sa porti ceva rosubig grinbig grin

| madDa_1471 a răspuns:

Pai thinking s portsi ceva rosu, sa ai bani la tine thinking astea le stiu d mik copil big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa nu port chilotzei cateva zile, as dori sa am la mine una bucata partener pe care sa nu-l imprumut nimanuilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As dori sa nu port chilotzei cateva zile, as dori sa am la mine una bucata partener pe care sa nu-l imprumut nimanuilaughing
Acestea sunt cele mai picante dorinte pe care mi le-am permis.