| InnocentSmile a întrebat:

Te-ai simtit vreodata invizibil? dc?(in caz ca cineva vrea sa rasp la intrebare dar nu vrea sa fie vizionat raspunsul lui/ei, imi poate trimite raspunsul printr-un mesaj privat)happy

6 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

@BigBang; Cred ca Elena nu s-a referit la 'invizibilitatea' fizica.
Invizibila m-am simtit deseori in diverse grupuri, unde de ex. eram invidiata de anumite persoane pentru ca am X si Y lucru, pe care ei nu-l au.
S-a mai intamplat sa cunosc un baiat super de treaba acu 2 ani,in generala si sa fie gen atractia aia la `prima vedere. Ma rog,am facut cunostinta,eu impreuna cu colegele,si chiar daca tipul dadea 'semne' sa ma placa, el statea mai mult cu colegele, pentru ca acestea se tot bagau in seama cu el ca sa faca impresie si chestii de genul asta.
Cam asta ar fi. Tu te-ai simtit invizibila vreodata?

| znstr a răspuns:

Eu n-am zis nimanui sa ma placa,era vorba de cei care te ignora pur si simplu chiar cand tu incerci sa le fii de folos cumva. Daca aia sunt nesimtiti,ii lasi deoparte si iti cauti anturaju' printre cei ca tine,care sa te respecte pentru defectele si calitatile tale si langa care sa nu fii nevoit sa te faci respectat, ci sa te respecte ei de la sine, ca pe un prieten (asa zic ca ar fi normal)

| InnocentSmile explică:

Ma...nu-mi place sa va vad certandu-va.am pus si eu o intrebare la care am asteptat un raspuns.acuma fiecare a raspuns cum a stiut si pe baza a ceea ce a inteles din intrebare.nu vreau nici sa va suparati pe mine, cu toate ca nu ne cunoastem, dar lasati-o mai moale.

| BigBang a răspuns:

Da,m-am simtit invizibil,cand era sa treaca unul cu masina peste mine, in parcare, la supermarket.

| BigBang a răspuns:

Stiu ce vroia Elena sa spuna, dar sa fim seriosi:relatiile de prietenie si modul in care socializeaza adolescentii in zilele noastre., nu mersi.Chiar si cand eram la scoala,acum multi ani sau in prezent,daca dezvolt o activitate ce implica socializarea, unde nu sunt dorit, nu ma fac placut.In nicun caz nu imi calc demnitatea in picioare, doar pentru a fi placut de cineva.Ai o singura viata pe care o traiesti cum vrei tu si nu cum vrea vecinu.
Pana la urma,nu te poate placea toata lumea, dar trebuie si depinde de tine, sa te faci respectat.

| BigBang a răspuns:

Chocovanilla
Banuiesc ca mie mi te adresezi.
Din cate stiu eu calitatile sunt cele care te fac atragator social si nu defectele.Conceptul de "invizivil" social se refera la o persoana care are probleme de socializare sau este ignorata,respinsa,neacceptata de un grup.
Ar fi,nu e acelasi lucru,cu este.
Depinde de fiecare persoana in parte,dar unii nu cresc in puff si trebuie sa stii,sa iei de la viata,nu sa ceri.
Increderea si optimismul,intotdeauna te vor purta,cu o scara mai sus.
O,in privinta faptului ca mi-ai "explicat", intr-un post anterior conceptul de"invizibil", afla ca primul meu post a fost doar o gluma.Am contat pe perspicatitatea minima, cu care fiecare persoana este dotata.