| Aldutssss31 a întrebat:

Te poti inscrie la seral daca ai 17 ani si 10 luni?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscrie din momentul in care ai terminat 10 clase si ai diploma de absolvire a lor, in mana.
Varsta este mai putin importanta in acest caz.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Liceul la seral este pentru cine vrea sa-si continue studiile, nu pentru prosti. Pentru prosti sau cei care au abandonat scoala, sunt programe de invatamant, numite "a doua sansa" unde sunt integrati in scoala si fac cumulat cateva clase.
Daca ai abandonat liceul, dupa terminarae clasei a 10-a, din diverse motive: mers la profesionala, sau la munca si apoi ai dorit sa completezi anii de liceu, te poti intoarce oricand, dar numai la cursurile serale, unde se face norma redusa de ore (cam 4 ore pe seara) dar vei face 13 ani, dupa care ai posibilitatea sa dai BAC-ul, alaturi de cei care au terminat la zi si chiar sa mergi la facultate, daca asta iti doresti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.