| and0ra a întrebat:

Știe cineva vreo metoda prin care sa-mi găsesc colega de cameră pentru chirie in Cluj? :'| Avusesem 2 prieteni cu care sa stau, dar respectivii nu au intrat la facultate în Cluj. De vreme ce nu vreau sa stau la camin, as sta în chirie, dar nu pot sa plătesc de una singura o chirie întreaga. Țin sa menționez ca am postat deja într-un grup de studenti faptul ca imi caut colega. Mi-a raspuns o singura tipa, doar ca nu ne-am potrivit pentru ca bugetul ei era prea mare comparativ cu ce doream eu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Facebook grupuri gen "Chirie Cluj-Napoca" si posteaza in mai multe grupuri de genul.

| and0ra explică (pentru anonim_4396):

Sa fiu sinceră, nu m-am gândit la asta. Mersi mult!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai incercat sa intrebi si pe grupul cu studentii de la facultatea ta? Un grup de admitere, daca ati avut, la asta ma gandesc.

| and0ra explică (pentru Aasdfghj):

Bună happy faza e ca eu eram super nehotărâtă între doua facultăți și atunci nu m-am super interesat de grupuri din cadrul facultății anume. Si chiar dacă as fi vrut sa ma interesez, e super greu sa găsești grupuri de genul, cel putin a fost greu sa aflu informații unde eram eu. Dar mulțumesc de răspuns!

| Aasdfghj a răspuns (pentru and0ra):

Sunt grupuri pe Facebook. Ai cautat acolo?

| and0ra explică (pentru Aasdfghj):

Am scris pe un grup de studenți 2022, pentru ca îmi caut și coleg de camera, nu doar apartament și nu am un buget foarte mare. Nu știam ca exista grupuri special pentru chirie, nu mi-a trecut prin cap asta sa fiu sincera laughing