| GulDan a întrebat:

Timpu trece si eu n-am de unde sa imi fac prietena..cunostinte nu am(am fost timid).

Nu ramane doar sa ma bag in seama cu fetele pe strada dar imi e rusine sa abordez pe vreo fatasad

Cum sa imi fac curaj sa vorbesc cu vreo fata?

Răspuns Câştigător
| HiMyNameIsK a răspuns:

Mai, eu sunt fata dar si eu am fost la fel ca tine intr-o perioada cand intalneam vreun tip ma inroseam foarte tare, nu aveam curaj sa ma uit in ochii lui si nu stiam ce sa zic laughing Eu am devenit mai increzatoare in mine dupa ce mi-am schimbat look-ul. Ca sa treci peste timiditate trebuie sa nu-ti fie frica de penibil.O dai in bara sau faci o greseala? Si ce daca! Toti gresim, nimeni nu e perfect. Nimeni nu va rade de tine sau ceva de genul, unele fete apreciaza ca ai avut curaj sa le abordezi. DIn greseli invatam iar cu timpul, te vei obisnui sa vorbesti degajat cu fetele si nu vei mai avea aceasta problema. Cum sa-ti faci curaj? Ei bine, ai nevoie de un impuls intr-adevar. Eu te-as sfatui sa-ti spui in gand " Mai, sunt stapan pe mine, daca nu voi vorbi eu cu ea, atunci cine? Acum ori niciodata." si alte chestii de genul asta, desi par bazaconii, sa stii ca ajuta. Probabil ca n-ai incredere in tine. Dupa ce te-ai bagat in seama cu ea si ati facut cunostinta, stii ce trebuie sa faci big grin. Sper ca ti-a fost de ajutor parerea unei fete si ca am putut sa te ajun intr-un fel. Bafta!big grin

3 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Ce preocupari ai laughing depinde ce varsta ai. daca devine ingrijorator pentru tine, cu atat o sa-ti fie mai greu.lasa lucrurile sa vina de la sine, insa nu astepta nici cu mainile in buzunar... poate si fetele sunt timide.nu cred ca nu placi o anumita fata sau ca nu cunosti fetesad

| Shizuo a răspuns:

La ce iti trebuie? Sa te dar e smecheras pe strada cu *** la brat? Sa te pupe lumea in c*r? Sa fii la fel ca ceilalti? Da-le in sange, cui ii trebuie gagica? Toti sunt in disperare sa faca rost de femei. Eu eram unul dintre ei pana mi-am dat seama ca nu o sa se intample prea curand. Eu sunt foarte diferit de restul lumii, nu bag pe nimeni in seama, nu am nimic in comun cu nimeni deci nu ma prea astept sa-mi gasesc o pereche prea curand.

Revenim. Poti exersa cu o prietena, mama ta, o perna, un mop... Daca nu, du-te cu capul inainte(nu cu capul ala) si vezi ce o fi. De nu iese, mai incearca. La un moment dat o sa isi dea aia seama ca esti interesat dar ca esti prea nepriceput si poate ca te baga ea in seama. Bafta.

| CODEX29 a răspuns:

Si eu sunt timid, bate palma!
Ma rog... Incearca si tu da vorbesti despre aceleasi lucruri ca ea...
Sper sa iti fi fost de ajutorhappy