| dinhoo a întrebat:

Vreau sa imi fac o prietena pe care sa ma pot baza la bine si la rau. Am intalnit multe fete, nu mi-e rusine sa le abordez eu primul. Nu ma simt deloc timid. Doar ca atunci cand dau de greu, parca simt ca fetele cu care stau bat in retragere. Dau funda pentru orice ajutor oferit. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Te referi la iubita sau prietena (amica)? Pentru ca daca ti-e iubita, nu cred ca te va lasa la greu. Pentru ca va tine la tine.
Daca te referi la amica, tin sa te anunt ca rar mai gasesti "prieteni adevarati". Notiunea de prieten adevarat e doar in teorie, nu si in practica.
Familia iti va fi intotdeauna la bine si la greu.

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Ai dreptate! Family comes 1st!

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

winking

12 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Un prieten adevarat e foarte greu de gasit mi-e mi s-a intamplat pur si simplu cu persoana respectiva am fost colegi nu am vb mai deloc si acum suntem cei mai buni prieteni totul se intampla pur si simplu totul a inceput ca a avut nevoie de ceva sfaturi si la ajutat si de acolo a pornit totul

| MiruD a răspuns:

Ti-am mai raspuns, but..Here I am! tongue

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Asta era pentru mine? tongue

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Da. tongue

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Si tot nu ai raspuns. tongue

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Ai auzit de sloganul: "Vreau sa fac o prietena si nu gasesc... toate fetele sa apeleze la mine!"? Nu te arunca, atunci cand vine vorba despre o relatie. De multe ori facem prostia asta si se termina urat! Ca tot ti-ai pus nume de fotbalist (asa consider eu... Ronaldinho) o fata trebuie "tatonata". Cu cat te intalnesti mai mult, cu atat mai bine. Aparentele inseala, iar caracterul este cel mai important. Atentie la neatentie. Nu tot ce zboara se mananca! Prietene, iti mai spun o chestie: viata ar fi mai urata fara astfel de momente! Eu am trecut deja pe unde treci tu, fiecare pagina data a fost o lectie invatata, iar astazi pot spune ca sunt destul de fericit. Toate cele dorite si pentru evitarea oricarui pericol, deschide ochii din timp!

| dinhoo explică (pentru Abcd1234ef56):

Cred ca am mai multa experienta ca tine. No ofense dude! tongue

| Abcd1234ef56 a răspuns (pentru dinhoo):

Mi-am dat seama!

| ILoveYou26 a răspuns:

Unei fete ii place sa aiba un iubit descurcaret, care sa nu se planga atunci cand are probleme, si ca e puternic si poate trece peste happy
Asa ca atunci cand ai o problema nu te plange prea mult unei fete, pentru ca nu toate fetele te vor intelege, si te vor asculta.Arata ca esti baiat, si ca nu te plangi unei fete!

| dinhoo explică (pentru ILoveYou26):

Nici nu am facut asta. Niciodata! Doar ca interesul... poarta fesul. De ce sa gandim la dublu cand putem fi egoisti? Aici ma refer strict doar din partea ei.