| AdrianaB1 a întrebat:

Știu că unica soluție atunci când nu mă simt bine, sau am o problemă, scriu aici pe TPU.
Astazi o să fac la fel chiar dacă nu am o întrebare de la care aștept un răspuns important.
Vreau doar să-mi spuneți cum vă simțiți voi cand sunteti indrăgostiți/îndrăgostete și daca faceți și voi greșeala de a refuza întâlnirea, dar dupa să regreți enorm de greșeala făcută. Asta se întâmplă și cu mine, am 15 ani, sunt o fată indragostită, și mă îndrăgostesc foarte repede. Mi-aș dori să pot să plâng când nu mă simt bine, dar sufletul meu parcă e de piatră, nu pot să plâng, chiar dacă mi-aș dori, eu în acest fel mă descrac.
Fac greșeli enorme în viața mea, și le regret mult mai mult.
Vreau doar să-mi spuneți cum sunteți voi sau cum ați fost la 15 ani, și dacă ați trecut printr-o situație asemănătoare. Sunt recunoscătoare TPU, și vă mulțumesc pentru tot vouă sunteți niște psihologi buni.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani, totul ti se pare o tragedie, cand de fapt, nu este nimic grav!
Sunt convinsa ca baiatul care te-a invitat, a si uitat deja de tine, deci, nu-i nimic daca ai eliminat o invitatie, vor mai apare altele, intr-un viitor apropiat sau mai indepartat.
Focuseaza-te pe carte si vei vedea ca maine, nu iti vei mai duce aminte de invitatie.

| Kerre a răspuns:

Toata lumea face greseli, mai ales la aceasta varsta. Eu de exemplu la varsta de 15 ani am facut foarte multe greseli care le-am regretat dupa ceva timp. Sfatul meu este sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci ceva, fii mereu optimista si nu lasa gandurile rele sa te doboare. Baieti si invitati la cina de abia o sa inceapa te asigur de asta happy.

| En3Rgi a răspuns:

Cand aveam 15 ani singurele lucruri la care ma gandeam erau ce jocuri noi sa incep si cum sa imi fac un grup de prieteni la liceu, eram boboc laughing Dar sincer acum, de ce nu te simti bine? Pentru ca ai refuzat un baiat la o intalnire? laughing Crede-ma, de relatii o sa dai toata viata, nu te stresa de acum de asa ceva si fai ce-ti place, ce te bucura, nu pune pe primul loc asta de acum. Legat de plans, nu ai suflet de piatra crede-ma, si eu plang rar, de ex la inmormantari nu am plans niciodata, dar daca plange cineva langa mine din cauza mea atunci plang si eu. Poti sa te descarci si in alte feluri de nervi/stres nu doar prin plans, poti sa asculti muzica ta preferata sau sa dai cu pumnii in ceva.