| Alexaa2 a întrebat:

Toate prietenele mele ma ignora. Nu știu ce s-a întâmplat, ma simt ca o ratată. Toată carantina asta (autoizolarea) am fost prietene, vorbeam constant. Azi, când sa ieșim "nu ma lasa" îmi zice o prietena, iar după vad poze de afara. Alta prietena "nu ies, ieșim altă data", vad story ca e afara. Ma simt ca un gunoi... nu le-am făcut nimic, dacă le intreb ce au cu mine spun ca nimic. (Și ca ieșim alta data) ce sa fac? crying(?

Răspuns Apreciat de Editori
| Stargoz a răspuns:

Crede-mă stiu ce zici. Am avut si inca am aceste tipuri de,, prieteni". Ăștia nu sunt prieteni. Oamenii care fara nici un motiv te ignora nu sunt prieteni. Nu te mai simti asa tu nu ai nicio vină, doar tratează-i si tu cu acelasi medicament. Uneori stau si ma gandesc daca chiar exista prietenii adevărate. Dacă da eu nu i-am avut pana acum. Momentan sunt la liceu iar dupa evaluarea aia din a 8-a parca nu am fost coleg cu nimeni. Niciun mesaj nu nimic. Eu am incercat să-mi contactez,, prietenii" cu care am mai vorbit putin dar acum in carantina ba nimic. Le-am mai dar eu mesaje si intr-adevar au răspuns dar doar asa ca i-am întrebat eu si dupa ei nu au mai zis nimic. Si acum in actuala mea clasa nu am pe nimeni pe care pot sa il numesc prieten deocamdată. Totusi un singur cu un singur coleg de la generală încă păstrez legătură si cu care chiar ma inteleg, adica suntem asa prieteni si mai vorbim dar nu prea avem subiecte comune si nici puncte de vedere prea apropiate dar il respect pentru ca macar asa o data pe saptamana macar ma mai suna si pe mine. Tu trebuie sa găsești oameni in care poti avea incredere si care nu te ignora si te lasa la greu. Incearca sa gasesti oameni buni cu tine. Probabil va fi greu dar merita sa încerci.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu ești prioritatea lor

| Andreeush a răspuns:

Ieși singură pe afară.
Prietenii vin și pleacă, nu trebuie să îți faci griji din cauza lor.

| aimullah123 a răspuns:

Daca vrei sa iti fie bine iti recomand sa nu mai zici despre tine "ma simt ca un gunoi".
Poti trai si fara acele prietene. In viata pierzi prieteni si iti faci altii.
Poate cand le-ai intrebat nu le lasau parintii dar apoi le-au dat voie. Cine stie?!
Oricum. Lasa-le o perioada in pace. Te vor cauta ele pe tine.

| Dana1999 a răspuns:

Asa sunt oamenii draga mea. Nu sunt ai nostri pentru totdeauna. Tu socializează cu mai multa lume, iesi, nu sta după ele!