| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am luat un LG t385 si vreau sa stiu daca acest telefon necesita FORMATAREA bateriei? La unele trebuie la altele nu. Chiar daca nu necesita, ce se intampla daca il formatez?

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Toate bateriile se reformateaza, pentru ca stau mult timp inactive.Se descarca, se pune la incarcat, apoi se mai descarca odata-muzica, lanterna, etc.Cand ramane la prima linie se incarca din nou si se foloseste in regim normal.

| BlueWarrior a răspuns:

Daca nu necesita si il ''formatezi'' nu mai e o formatare e doar o incarcare mai lunga a bateriei...nu este nicio problema dar cred ca ar trebui sa spuna in manualul de utilizare al acestuia...BAFTA!