| Andre a întrebat:

Tocmai ce am aflat ca baiatul pe care il palk nu ma place nu stiu ce sa mai fac plang incontunuuu de o oraaaa. si nu mai stiu ce sa mai fac ca sa incerc sa il uit. am maree nevoie de nisthe sfaturi. chiar eu l-am intrebat sh a zis ca nooop dar a zis ca nici nu vrea sa ma cunosca mai bine ...nu stiu ce sa mai fac. sunt disperat. il plac prea mult ca sa il pot uita am mare nevoie de nisthe sfaturi dau funda scuzatima daca nu am scris bine deoarece nu pot scrie printre lacrimi foarte bine cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| AmelyRain a răspuns:

Incearca sa treci dincolo de aparente. Este oare baiatul asta atat de bun pe dinauntru cum este si afara? Daca te-a respins asa brutal nu prea cred. Incerca sa faci o imagine a personalitatii lui sa sa o inlocuiesti cu imaginea lui fizica de care probabil esti atat de indragostita.
Suna-ti o prietena, cheam-o la tine, uite-te la un film care sa nu fie de dragoste, ceva de mister sau thriller ca sa iti distragi atentia. Gandeste-te ca din moment ce te-a refuzat nu este baiatul ideal, pentru ca pentru baiatul ideal si tu esti fata ideala. Gandeste-te la alte lucruri oribile pe care le-a facut ca sa te consolezi cu asta si sa il dispretiuesti inlocuind pasiunea cu scarba, ai grija sa nu incepi sa il urasti pentru ca asa iti va fi si mai greu sa il uiti. Deci pe moment pur si simplu distrageti atentia si arata-i baiatului respectiv ca te doare in cot ( sper ca nu e prea tarziu) iar pe termen lung concentrazati atentia asupra altor lucruri iar daca la tot ce te poti gandi este el, concentreaza-te pe partea lui negativa si repetati la nesfarsit ca nu merita sa iti pierzi timpul gandindu-te la el.

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu mai plange. las ca trece oh go on kiss

cu timpul oricum vei uita, incearca sa nu te mai gandesti la alta si sa-ti ocupi timpul cu altceva, fa ceea ce-ti place si nu-i mai da importantawinking

| 43v3r a răspuns:

Uffff-vesnicile probleme in dragoste si eu le-am avut si inca le am.Am plans si in acest moment plang(m-am despartit de iubitu meusad ).Dar sa stii ca o sa treaca, o sa te mai indragostesti asa ziceam si eu ca-l iubesc prea mult (pa unu l-am iubi un an jumate). Incearca sa te gandesti la altcineva, in niciun caz nu plange ca oricum lui nu-i pasa si iti faci rau tie.Si gaseste si uh alti baietii ca sunt atatiatongue
Fundabig grin:*

| angel_7075 a răspuns:

Pai esti in aceeasi sit. cu mine. si eu plac un baiat suntem prieteni buni dar el nu ma place crying stii incearca sa uiti stiu ca o sa fie mai greu dar toata lumea trece prin asta sad nu ai dc sa plangi. este un baiat ei vin si pleaca. nu te place si a fot si nesimtit sa-ti spuna ca ca nu vrea sa te cunoasaca. tu ar trbuii sa fii tare si sa lupri mai exista baieti pe planeta cu siguranta mai frumosi ca el incearca sa uiti si sa fii tare sad :* fundita am vevoie sa sper sa ati treaca supararea

| BiddySustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Off, pur si simplu incearca sa uiti. Stiu ca nu e usor, dar incearca sa citesti ceva, sau sa faci ceva ce pe tine te deconecteaza. Elibereaza-ti mintea de orice alta chestie neimportanta. Fii atenta: a zis ca nici macar nu vrea sa te cunoasca mai bine. Atunci, NU merita, corect? Nu te consuma pentru oricine. Ai toata viata la dispozitie sa gasesti baieti care chiar te merita. Bine? Nu fii trista, pentru ca acum nu mai are niciun rost. O sa vada singur ce a pierdut, cred. Lasa asta, caci viata merge inainte, nu te mai necaji! kiss.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt baiat dar am un sfat pentru tine:Fa-l sa creada ca ai uitat de el, pune-te cu un alt baiat si incearca sa-l faci gelos.Nu plange de fata cu el,nu arata slabiciune pentru el(un alt "defect" la vedere). Este o vorba:"Timpul rezolva tot".Fii rabdatoare,toti trecem prin asta si nu e bine deloc,dar iti va fi si tie vremea sa-l ai, numai pentru tine si ai grija sa-l pastrezi, sa nu uiti prin ce ai trecut la varsta asta.Bafta cu relatia:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite multefete au suferit din dragoste eu am avut doi iubiti nu stiu daca 2 sau 3 ani am plans incontinuu dupa ei dar daca nu te merita nu ai ce face nu totul depinde de frumusete conteaza si frumusetea interioara poate nu e un iubit bun trebuie sa fie bun calm si sa te iubeasca o iubire adevarata nu este o iubire fortata nul obliga el nu te vrea ti-a spus clar si direct.
sper ca ti-am fost de ajutor mult succes

| qZimpaler a răspuns:

Asta e greseala unora.se indragostesc prea repede happy si sufera!