| Denisa9985 a întrebat:

Tocmai m-am intors dintr-o excursie in Suedia cu scoala( locuiesc in Anglia) in care a fost si un profesor de la mine din scoala de 25 de ani. Aparent (mi-a spus un coleg) el a stiut din prima zi ca mie si prietenelor mele ne 'place' de el. Placut e mult spus, doar cred ca este extrem de sexy si dragut si good to be around. Toate fetele care au fost in tabara sunt nebune dupa el, si pribabil ca si el e obisnuit cu asta, la cum arata. Eu de abia am aflat ca el stia, si eram cam rusinata, ca na, ma gandesc ca el crede ca sunt una din fetele alea disperate...nu sunt disperata chiar deloc si credeti-ma, nu as avea niciodata niciun fel de relatie cu el, doar ca nu as vrea sa ma considere ultima ciudata si sa ma ignore de acum in colo, desi timp de 5 zile cat a durat excursia a vorbit mereu cu mine si a fost dragut si amuzant etc...eu, fiind singura din fete care a vorbit cu el (celorlalte le era prea rusine), bineinteles ca am atras barfe de genul 'disperato' 'ciudato' si altele pe care nu le-as posta pe TPU. Totoul a fost bine pana azi cand diriga mea mi-a spus ca toti profesorii vorbeau despre copiii care au fost in suedia si au ajuns si la mine si crush-ul meu. Si el era acolo si urgh, am inceput sa plang de rusine cand am aflat pentru ca mergem din nou in suedia in februarie si el o sa vina din nou si in general nu vreau sa se tina departe de mine pentru ca sunt o ciudata. Chiar nu stiu ce crede el, voi cum v-ati simti/purta cu pers respectiva daca ati fi profesori? Aici nu ma refer decat la o relatie amicala. El e tipul de profesor super laid back si e foarte, nu stiu, foarte 'teenager' pentru varsta lui, deci nu cred sa fie oripilat, mai ales ca(, )cum am spus, a vorbit mereu cu mine si mereu a venit la mine si a inceput sa ma intrebe lucruri despre mine si na, ne-am distrat happy. Nu vreau sa ma ignore.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este ceva mai complicat, să fii profesor bărbat, la eleve între 12 și 18 ani!=

=care nu mai sunt nici copii,
dar nici femei adulte.

Mai ales, dacă acele eleve, nu știu nici ele, ce vor, de fapt.

Sfat :

„ Să îți termini,
cel puțin liceul,
și după asta,
să te mai gândești
și la bărbați!

Iar până atunci,
să te gândești,
numai, la carte. "

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Este profesorul tau, normal ca v-ati distantat pentru ca el nu te are in supraveghere doar pe tine in excursii, nu poate fi mereu cu ochii numai pe tine....insa ei grija ce iti doresti de fapt de la el sa nu depasiti relatia de "amici"