| Teodora213 a întrebat:

Buna,am o poveste mai ciudata zic eu.Am 21 de ani si nu am avut niciodata o relatie si lucrul asta ma face sa ma simt prost.Acum cateva luni am cunoscut pe o aplicatie de dating un baiat cu care am tot vorbit iar totul a evoluat foarte rapid.Imi spunea ca ma adora, isi facea planuri in care ma includea si altele.Cand ne-am intalnit prima data totul a fost frumos, se comporta cu mine de parca eram impreuna, insa dupa acea intalnire a inceput sa ma ignore fara motiv.Problema e ca eu am niste parinti mult prea stricti si nu puteam face mereu ce imi doresc sau sa ies cu el seara sau mai stiu eu ce lucruri de genul.In timpul asta cat nu am vorbit mi-am dat seama ca eu m-am indragostit de el si i-am spus si lui asta si in continuare ma ignora. Chiar as vrea cumva sa mi-l scot din minte pentru ca ma gandesc non-stop la el insa nu pot.Nu mai pot sa stau seara de seara plangand si gandindu-ma la el si la ce putea fii intre noi.Un sfat sau sa imi spuneti cum sa procedez mi-ar fi de mare folos!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca dupa prima intalnire te-a evitat scurt, isneamna ca nu te-a palcut si nu este interesat de tine.
Altul!

| Hammurabi a răspuns:

Iartă-mă că îți spun asta, dar dacă tu nu ai avut nici o relație până la vârsta asta, e foarte normal să te îndrăgostești de primul care îți dă atenție, indiferent ce și cine ar fi el.
Trebuie să înțelegi că ieșirea la o întâlnire nu garantează nimic.
Poate să nu-ți placă de el, sau poate să nu-i placă lui de tine. Asta e.
De-asta natura a lăsat pe planetă jumătate băieți, jumătate fete. Să aibă fiecare de unde alege.
Nu trebuie să te superi/îngrijorezi că nu ai tras lozul câștigător din prima.

| anonimuIl a răspuns:

Un bărbat pentru care este urâtă cea cu care se întâlnește prima oară procedează ca el.

| anonimuIl a răspuns:

Mai rău pentru tine ar fi să îl vezi pe el pe stradă cu alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai timp, 21 de ani e începutul vieții,eu cred că vei cunoaște mulți băieți,mai ales dacă ești frumoasă nici nu trebuie sa îți faci vreo problema. Și eu îmi caut o fata buna și nu găsesc,nici nu prea ies din casa cei drept,și nu am un cerc de prieteni cu care sa am mai multe deschide spre a cunoaste,dar tu ești fata,voi mereu sunteți curtate,e suficient sa îți pui câteva poze pe un site de dating și să vezi cate mesaje primești,pe Instagram,pe Facebook,chiar și pe TikTok, Tinder,Simpatie,și multe altele, trebuie doar sa vrei cu adevărat, sa fi mai deschisa, mai receptiva.
Îți doresc mult succes, chiar îți țin pumnii sa îți găsești un băiat așa cum îți place ție happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita oamenii care nu te prețuiesc

| LonelyGuy07 a răspuns:

In timp ce tu suferi dupa el, cel mai probabil o calareste pe alta in timpul asta, ca alt motiv n-ar fi

| EzSimple a răspuns:

Cheama-l la interval

| VMarceline a răspuns:

Nu ai fost genul lui, încearcă sa cunoști și alți băieți și atunci se vor vedea diferențele.

| Ali22aa a răspuns:

Incep cu inceputul, am 19 ani, am avut o "relație" cu un tip. Totul a început acum vreo 2 ani și ceva. La început totul a fost frumos, vorbeam, ne înțelegeam super ok și am ajuns sa fim împreună. Singura problema care a fost și cauza rupturii definitive au fost părinții mei care sunt niste persoane destul de stricte și nu am putut ieși cu acel tip din cauza lor. Ne-am tot despărțit și împăcat de câteva ori, însă problema e că deși a trecut un an și ceva de când ne-am despărțit tot nu pot trece peste. Îmi e dor de mesajele lui, de serile pe care le petreceam vorbind, orice lucru ori cât de mic îmi aduce aminte de el. Am incercat sa ii explic toată situația dar mi-a ignorat mesajul așa că nu mai am ce faci ținând cont că el acum are și o nouă relație. Cum as putea sa îl uit și să nu mai stau serile sa plâng după el?
Deci? ba ai avut relație ba nu ai avut niciodată.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Ali22aa):

Era si ala un vanator, pana a gasit ceva mai de calitate si te-a lasat, astea-s nu s motive, daca iti place de o persoana treci si peste cadavre, indiferent ce zice mata sau cu tactu vorba vine

| Ali22aa a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Ideea era că parcă nici ea nu mai știe ce a zis.intai la 19 ani a avut relație acum la 21 nu a avut niciodată relatie

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Ali22aa):

Sunt multi trolli pe site-ul asta, nu e ceva nou

| Ali22aa a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Adică ba daca tot minți măcar mergi pe același scenariu