| Thales160 a întrebat:

Tocmai mi-am dat seama ca sunt bisexuala. Ce parere aveti despre bisexualitate? Nu inteleg ce se intampla cu mine laughing) cateva sfaturi, incurajari?

Răspuns Câştigător
| pqGro a răspuns:

Dupa parerea mea, esti o persoana super curajoasa! Pentru asta te respect! Eu una nu am nimic cu bisexualitatea, cunosc persoane bisexuale, am si o prietena bisexuala, si sunt persoane ca oricine. Sa nu iti pese de alte pareri, si legat de faptul ca nu stii ce se intampla cu tine, pe parcurs ce inaintezi in varsta o sa realizezi care sunt orientarile tale sexuale cu adevarat! big grin

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Explica-ne cum de ai ajuns la concluzia asta!

| T0T a răspuns:

Du-te și atinge fetele, pune-le mâna pe fund și pe țâțe.

| danay72 a răspuns:

Doar tu decizi ce vrei sa fii. Ce seamănă omul aceea va și secera.

| BlackRose03 a răspuns:

Sincer,nu am o parere buna despre homosexuali, lesbiene sau bisexuali/e.Mereu am considerat ca persoanele care simt atractie pentru o persoana de acelasi sex nu fac diferenta dintre iubire si prierenie.Adica,un homosexual de ce nu poate vedea un baiat ca un amic si atat? Pana la urma, asta ar trebui sa fie.Nu partener de viata laughing
Dupa parerea mea acest tip de iubire nu exista, este doar o iluzie.
Dar e doar parerea mea.Nu te lua dupa parerile celorlalti, fiecare cu viata si deciziile lui. Daca crezi ca esti bisexuala nu ar trebui sa iti fie rusine cu asta, esti o persoana normala.
Doar fa ce crezi ca e mai bine de cuviinta si nu ii lua in seama pe cei din jurul tau, ti-ar putea afecta viitorul.Traieste clipa si fi fericita cu persoana ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am nici-o problema cu orientarea sexuala a oamenilor, e viata lor si nu ma priveste pe mine ce alegeri fac ei atata timp cat nu ma afecteaza pe mine. Ai grija cui ii destainui aceasta preferinta, nu toata lumea e foarte "incantata" cand primeste o astfel de veste. Si am vazut intrebari tampite de genul " Am aflat ca x e gay, sa mai raman prieten cu el?" - nu toata lumea e deschisa cand vine vorba de asa ceva.

| Horusss a răspuns:

Orientare sexuală nu ti-o poti alege, apreciez enorm oamenii care au curajul sa recunoască, cei care te judeca sunt niște oamenii încuiati, ție nu trebuie sa iti pese de ce zice lumea, capul sus findca nimeni nu are dreptul sa te judece.