| BilliOnaire a întrebat:

Tocmai mi-am facut analizele si mi-au venit si rezultatele.hee hee am prea mult fier; stiti vreo metoda s scap d fier?laughing adica ce sa nu mananc, ce ar trebui s mananc. tot ce stiu e ca nu prea mai am voie de carne:d. in rest nu stiu. help mee.happy. funda:*

3 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

laughing si eu mi-am facut zilele astea analizele, eu magneziu putin peste limita laughing in plus, mi-au gasit ceva infectii. nu`ti face prea multe griji, in cazul acelsta, fiind vorba de fier, mai bine mai mult decat prea putin.

| Cookie_3999 a răspuns:

Nu stiu o metoda de a scapa de asta thinking
Dar daca nu ai voie carne
Eu zic sa mananci cat mai multe fructe si legume.
De exemplu poti pune pe o farfurie multe legume taiate si sa pui ulei de masline peste elelove struck sunt foarte bune.
Iti poti face diferite salate.
Poti sa incerci si salata de fructelove struck e delicioasaa
:*

| s4a a răspuns:

In general hipersideremia poate aparea datorita excesului de suplimente alimentare sau consumului preponderent de legume bogate in fier. Pentru a scadea nivelul de absorbtie a fierului poti consuma in special orez si alte cereale.
Ai facut si alte analize, hemoleucograma, transaminaze?