| Udud7 a întrebat:

Toți colegii mei la școală râd de mine.Inventează diverse chestii despre mine pentru a putea râde de mine și tot timpul se iau de mine și îmi vorbesc urât și mă jignesc. Uneori mă și lovesc. Unul dintre colegii mei a vrut să îmi de a cu scaunul în cap și altul mi-a băgat vârful la pix în cap.Ce să fac? Mie silă să mai marg la școală din cauza lor.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru asta aveti diriginte sau diriginta in clasa, ca sa raportezi TOT ce tis e spune si face de catre colegi.
In caz de nu se opersc, se anunta paruintii sau directorul scolii, se scad notele la purtare, se trimit avertizari de exmatriculare acasa la aprintii acelor copii samd.

| Udud7 explică (pentru Violleta2022):

Părinții mei știu și directorul școlii știe i-am zis și la dirigintă dar nimeni nu face nimic chiar dacă chestia asta de întâmplă de ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Udud7):

Exista presa locala. Mergeti si mediatizati cazul!

| zurick a răspuns:

Pare rău sad
Vorbește cu părinții tăi, e foarte serios si ei trebuie să știe. Apoi, cu diriginte/ director. Există și opțiunea transferului, sau ambele. Cred că ei trebuie să suporte consecințele faptelor lor

| Udud7 explică (pentru zurick):

Știu și părinți mei și directorul școlii și diriginta mea dar nu fac nimic...

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai vorbit cu părinții și le-ai spus ce ai patit? Eventual poate reușesc sa te mute la alta unitate de învățământ.

| 1997onur a răspuns:

Dacă eram acolo ii puneam să-ți pupe picioarele toți și țiau făcut ei ție sale faci și tu lor exactă la fel.

| 1997onur a răspuns:

Spunele părinților tai ce-ți face animalele alea turbate și mergi imediat la directorul școli nu lasa asa o să-ți fac într-o ceva turbați aia de copii nenorociți aia nu au un Dumnezeu poate să-ți fac rău într-o zi așa bolnavi îmi pare rău cu adevărat ca nu sunt acolo chiar îmi pare foarte rău ca nu sunt acolo dacă ești din Constanța Dă-mi mesaj am niște prieteni de vârstă ta și ai sa vezi ca nu se mai leaga nimeni de tine din școală aia