| Balboa a întrebat:

Totul in viata mea este aiurea! Nimic nu mai merge ca inainte.Nu vreau decat sa se termine totul. De curand am aflat ca "prietenii" mei ma barfesc cu toata lumea pe la spate. Baiatul de care imi place ma barfeste cu toate fetele, baietii. cu toti, mai exact, si asta doar pentru ca stie ca il plac. Cu banii nu stau minunat si nu-mi permit sa ies la un film cu prietenii. Un prieten nu am mai avut din iulie, m-a parasit din cauza situatiei materiale. Ma simt singura, foarte singura. Ai mei sunt despartiti si duc mult lipsa tatalui meu. Vreau si eu pe cineva care sa ma inteleaga si sa ma placa asa cum sunt. Urata nu sunt. Sunt slaba si am terminat clasa precedenta cu media generala 9.75. M-am saturat de toti care se lauda atat ca au prieten/a. Ce e de facut? Multumesc anticipat. Funda.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te inteleg foarte bine, am fost in pielea ta si stiu cum e.Baiatului de care iti place,fa-ti inima piatra si fa-l sa afle ca doar te-ai amuzat pe seama lui,si asa ca sa te barfeasca,nu merita prea multe,nu? Pe urma,ca te barfesc fetele,nu le baga in seama.Ce au de barfit? Ca inveti bine? Sa fii mandra ca poti! Ca nu iesi la un film? Poate nu-ti place compania lor,nu? Tine-te mandra,cauta-ti o singura prietena,una, dar buna, de incredere.Probabil esti barfita din gelozie,constientizeaza lucrul asta,ramai cea care esti,fa lucruri care iti plac,citeste-chiar si bancuri,bucura-te de soare si natura,nu te lasa deloc.Ce e al tau e pus deoparte, viata nu e compusa din zece colegi invidiosi, nu fii dezamagita.Hai,ai doar un moment mai greu, va veni soarele si pe strada ta! te pup!

4 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Pai prima greseala pe care o faci este ca esti prea disperata.nu ai de ce pentru ca toate vin la timpul lor.nici nu stiu cati ani.in fine nu conteaza asta dar daca esti mai mare vei intelege.Eu oricum am 21 de ani si pot sa ti dau un sfat. Sfatul meu pentru tine este sa iti vezi de treaba ta si sa nu te gandesti la toti prostii.cei care te barfesc nici nu se numesc prieteni.sau baiatul care te barfeste nici nu poate fi cu tine si nici nu va fi.ii place sa si bata joc de tine.ideea e sa iti gasesti altul.sa nu te mai uiti la asta ca nu merita.eu zic ca nu situatia materiala conteaza acuma.si in plus nici nu conteaza cu cat ai terminat clasa precedenta.eu zic sa numai disperi atata pentru ca nu ai 30 de ani si ai ramas singura.toate la timpul lor.si mai ales nu ti fa 100000 de prieteni/prietene falsi si cel mai bine 1 si bun sau 2 si buni decat 10000 prosti.si toate o sa vina la timpul lor...iesi si tu prin parcuri mai vb pe mess cu baieti nu neaparat in disperare ca sa te combini cu ei doar sa socializezi.si cand va veni momentul o sa apara si cineva in viata ta.stai linistita si nu mai dispera.ca ti faci mai mult rau.Succes.

| aNoNiM_3767 a răspuns:

Inseamna ca nu esti sociabila(probabil putin scorpie; P)incerca sa te imprietenesti cu alti copii din scbig grin...fondahee hee

| Mary_5158 a răspuns:

Poate ar fi bine sa iti ei o vacanta,sa pleci undeva pentru un timp,asa te vei gindi si la altceva, vei cunoaste noi persoane, vei gasi alte ocupatii...totul depinde numai de tine!

| TanyaX3 a răspuns:

Si eu stiu cum ebig grin.Baiatul de care iti place e clar ca nu te merita si nu ar trebui sa il mai bagi nici macar in seama, cat despre prieteni ce sa mai spun...cat despre starea materiala, nu prea conteazalaughing).Eu te sfatuiesc sa iti gasesti daca poti/vrei niste prieteni pe net.Nu e acelasi lucru cu cei din viata reala, dar asa am facut si eu cand prietenii ma barfeau etc.Si sincer nici eu nu am mai avut un iubit de 1 an, si ma simt mai nou si eu foarte singura.
Eu te sfatuiesc sa ti capul sus, sa fi optimista mereu fericita ca viata e oricum prea scurta ca sa fi tristbig grin.
Multa bafta!