| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

TPU ajutati-ma! Am un inel de argint si s-a oxidat. Nu s-a innegrit, a capatat o culoare rosiatica pe la alocuri. Ce pot sa fac sa-l aduc la starea normala, cat de cat? Va rog spuneti-mi, dau FUNDA si VOTURI pentru sfaturi bune. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| PeQe a răspuns:

Incearca sa-l speli cu pasta de dinti sau cu scrum de tigare, eu asa stiam thinking

3 răspunsuri:
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee explică:

In combinatie cu anumite substante se oxideaza

| giovannutzu a răspuns:

Eu nu am patit sa se oxideze,dar m-i sa inegrit.
incearca sal speli cu parta de dinti,sau cu scrum de tigare,sau sal lasi o noapte in apa cu bicarbonat, daca nici una din astea nu functioneaza du-l la astia unde cumpara argint sa ti-l spele, au ei niste solutii care in 10 sec til face nou.
dar scrie pe el 925? daca nu scrie pe el 925 inseamna ca nu e argint pur, e argint dar combinat cu alte metale si din cauza celorlalte metale sa oxidat.ast fundita daca ti-am fost de ajutor tongue

| Mikutza_8054 a răspuns:

Pai nu cred ca e de argint daca s-a oxidat.eu stiam ca cele de argint nu se oxideaza