| IubesteEa a întrebat:

TPU astazi la scoala tot timpul fostul se uita la mine, si la ultima ora ma rog in pauza am inceput sa plang ca nu ma baga inseamna deloc de ctv zile sau saptamani si nci afara doar se uita ca si cum i-am facut ceva si dupa ce plangeam sa sunat m-am dus sus cu prietena mea si eram suparata si am dat fix fata in fata cu el love struck oare soarta a vrut? si el s-a uitat in ochii mei si eu eram trista deci ce credeti?

5 răspunsuri:
| IubesteEa explică:

Ana94 oaau aceeasi ca la mine ce sa zic si trist si frumos stiu cum e cand dai fix cu el laughing e ciudat dar te simti bine ca si cum cineva vrea sa fiti din nou impreuna sau cv de genu mersi pentru rasp.:* l-am citit cu lacrimi auzi dar la tine chiar se uita? si nu e in clasa cu mine ca daca ar fi ar fi dureros gen

| anonim_4396 a răspuns (pentru IubesteEa):

Crede-mă că e dureros.La mine e-n clasă cu mine şi nu mai pot crying Simt că nu-i mai pasă de mine, că-i sunt indiferentă şi mă doare.Eu sper că face asta ca să mă facă să-mi fie dor de el şi să fiu eu cea care vine la el, dar nu-şi dă seama cât rău îmi face. Uneori îl urăsc şi-l mai înjur şi blestem în gând dar ştiu că nu-i bine să-i doresc ceva rău.Deci îmi face mult rău.Şi mereu când mai vorbeşte cu câte o colegă văd un pericol în fata aia (chiar dacă vorbesc amical,colegial) şi zic în gând chestii gen "Pleacă de lângă el,fir-ai tu să fii de t***ă!" că-s foarte geloasă.Îmi doresc să vorbesc cu el dar nu ştiu cum,mi-e frică... sad Şi am eu impresia că se mai uită din când în când la mine.Că-n bănci el stă mai departe de mine,de aia îmi doresc să fi stat în spatele sau în faţa lui, poate vorbeam mai mult cu el acum...
Şi da, am visat de vrei 2 ori săptămâna trecută (culmea, tocmai în nopţile de dinainte de Sf. Andrei şi Sf. Nicolae) că mă sărutam cu el şi mă simţeam ca şi când soarta mi-ar arăta că s-ar putea întâmpla ceva frumos pe viitor. Dacă e răspunde printr-un mesaj privat happy

| IubesteEa explică:

Asa si mai era ceva cand eram afara am pus o prietena sa ascultam noi 2 muzicaa asta cia unde e ea? si am cantat-o si el s-a uitat la mine de ce? asta nu inteleg ca atunci ne-am facut in toate felurile si ma durea si pe el cred...

| raluka20 a răspuns:

Lasa k e bine ca te-a vazut supi k poate isi da seama ca mai tii la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi eu-s în aceeaşi situaţie ca şi tine.Să înţeleg că şi-n cazul tău fostul e-n clasă cu tine,nu?
Da, probabil că fostul încă te mai place şi probabil când se uită la tine fie se întreabă dacă ar mai avea rost să fie cu tine, fie crede că nu-l mai placi.Acum depinde.Probabil că şi el e la fel de confuz ca şi tine şi nu ştie ce să-ţi spună.Şi eu am tendinţa ca la şcoală să fiu tristă pentru că fostul nu mă mai bagă în seamă ca înainte, uneori îmi vine chiar să plâng din cauza asta dar am reuşit să mă abţin (nu ştiu cum) şi am dat drumul la plâns când am ajuns acasă.La şcoală câteodată îmi vine să mă duc la baie şi să plâng acolo că poate nu mă vede nimeni.Şi şi la mine mai am impresia că se mai uită la mine pe furiş oarecum confuz sau că se comportă ca şi cum eu i-aş fi făcut ceva dar eu ar trebui să fiu cea supărată (şi sunt) pentru că el a vrut să ne despărţim.Recunosc că-s foarte confuză şi că nu ştiu prea bine ce vreau de la el.Eu n-am curaj să vorbesc cu el, sunt prea timidă sad
Cât despre faptul că ai dat fix de el... poate fi şi soarta :X Şi mie mi s-a întâmplat de vreo 2-3 ori ca, atunci când mergeam la şcoală să mă gândesc la el şi când mă uit în dreapta să-l văd şi pe el venind la şcoală big grin