| Albarescul24 a întrebat:

TPU,ce se intampla daca te prinde un profesor/profesoara ca ai fumat in scoala?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de profesoara, daca e rea si scrie in regulament ca n-ai voie poate sa-ti faca si dosar de exmatriculare.

| RainmakerX a răspuns:

Nu stiu cum este la tine dar la noi daca te prinde pentru prima data atunci primesti avertizare *afla dirigintele si parintii*

La a 2-a abatere ti se scade un punct la purtare. S.a.m.d.

| Cσcσ a răspuns:

Depinde de profesor.
Eu aveam o profesoara de sport care fuma impreuna cu elevii. Bine, avea 23 de ani. In general, la noi in scoala fumatul nu e nimic grav.
La tine poate e altfel, deci s-ar putea ca profesorul care te-a surprins fumand sa-i anunte pe parintii tai.
Pa!

| Albarescul24 explică (pentru Cσcσ):

Nu a fost prins nimeni laughing am intrebat din curiozitatewinking