| Manuelalove a întrebat:

TPU, eu sunt cuminte, nu ies pe afara stau in casa. Doar ca problema mea este ca fac poze ca "pitipoancele" si le pun pe facebook si nu mai vreau sa fiu asa, as vrea sa nu ma mai comport asa adica am 12 ani si multi Imi zic ca sa citesc si etc... Vreau filme inteligente si carti, muzica... Sfaturi
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EdyakaSmoke a răspuns:

Ma bucur pentru tine ca iti doresti o schimbare si te felicit!
Nu trebuie neaparat sa iti stergi contul de facebook! Viata trebuie traita asa cum o doresti si daca tu simti ca ai nevoie sa te ridici la niveluri in care cultura domina atunci va trebui cu adevarat sa te implici intr-un mod intelectual!
La inceput incepi sa citesti carti, desigur ca nu capra cu trei iezi! Citesti carti care te solicita mintal si care te intriga! Dupa ce incepi cu cartile poti sa incepi sa iti schimbi comportamentul! Eu iti recomand sa incepi sa citesti Romanul adolescentului miop!
Bafta!

2 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, inca esti mica mai bine ai incerca sa faci un sport gen tenis, inot sa citesti o carte sa-ti rezervi timpul pentru altceva si nu pentru a face poze. Invata sa folosesti telefonul si pentru alte lucruri nu doar pentru facebook si poze.

| Resurrection a răspuns:

Citeste ceva potrivit varstei tale, carti SF.
Incearca sa eviti copiii superficiali care te influenteaza prost. Cat despre muzica, orice dar nu manele.