| anonim_4396 a întrebat:

TPU, need help! sad

E vorba de o fata, suntem colegi de clasa, am fost impreuna 8 luni de zile.si ne-am despartit anul trecut.

Dar eu tot simt ceva pentru ea.si nu`stiu cum sa-i spun, nu`stiu cand sa o`ntreb "Ce zici, mai putem fi impreuna?"...

Mi`e foatre greu, inainte totul mergea struna, ne certam, normal dar si din 2-3 cuvinte si un zambet ne impacam unuul pe altul.

Acum mi`e foarte greu, mai ales ca e colega de clasa cu mine. sta in spatele meu.sad

Ceva sfaturi? sad

Cum sa-i spun daca sa mia fim impreuna? sad. sau cand?

Răspuns Câştigător
| Yana a răspuns:

"
Invit-o la un suc, vorbiti si tu ii amintesti ce frumoase au fost acele 8 luni in ciuda certurilor.

Apoi, cand crezi ca e momentul potrivit, intreab-o, nu te teme de un refuz, nu e singura fata de pe pamant."

Subscriu! Cu toate acestea, daca te refuza, conformeaza-te si nu mai insista, ca sa nu o pierzi nici ca amica. Daca o sacai prea mult, iar nu ii bine.

[Yana]

5 răspunsuri:
| deia a răspuns:

Apropie-te mai mult de ea. Vobeste pe mess, mai sun-o sa vezi ce face.
Invit-o la un suc, vorbiti si tu ii amintesti ce frumoase au fost acele 8 luni in ciuda certurilor.
Apoi, cand crezi ca e momentul potrivit, intreab-o, nu te teme de un refuz, nu e singura fata de pe pamant.
Ia-o usor.

Bafta!

| roberta_3262 a răspuns:

Pai cred ca ar fi cazul sa-i spui. Poti sa-i dau un mesaj, dar de pe alt nr, sa va intalniti si sa nu se sperie ca nu te cunoaste, ci din contrtongue. Te inteleg ca iti e greu dar s-ar putea sa ti-o i-o cineva inainte. Te pup si sper sa va impacati.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-i spui ca:"pot sa ti spun ceva? sti mie imi mai place de tine. daca si tie iti mai place de mine? daca spune ca i mai place puteti fi impreuna dar trebuie sa i spui. nu te teme de nimeni fa-o pana nu ti-o "fura" altul. BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-i spui ca:"pot sa ti spun ceva? sti mie imi mai place de tine.daca si tie iti mai place de mine? daca spune ca i mai place puteti fi impreuna dar trebuie sa i spui. nu te teme de nimeni fa-o pana nu ti-o "fura" altul. BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-i spui ca:"pot sa ti spun ceva? sti mie imi mai place de tine. daca si tie iti mai place de mine? daca spune ca i mai place puteti fi impreuna dar trebuie sa i spui. nu te teme de nimeni fa-o pana nu ti-o "fura" altul. BAFTA!