| GeorgiSiAtat a întrebat:

TPU va rog ajutor.nu am mai apelat de mult la voi dar sunt intr-o situatie de urgenta! Aseara m-am certat rau cu mama si cu tata.am fost afara..am venit destul de devreme.pe la 11 jumate.si cum am intrat in casa zice mama "vine incoa" si i-am zis ce e? chiar eram f bine dispusa a inceput cu cine ai venit.sa auzit ca a oprit o masina la strada cu cine am venit.am zis ca nu am venit cu nimeni ca am fost devale apoi am venit acasa cu o prietena iar ea s-a intors inapoi, in fine ne-am certat noi mai mult apoi a sunat-o pe prietena mea sa o intrebe daca am fost devale, iar ea i-a spus ca am fost....in fine niroc ca ma acoperit ea ca eu nu am fost acolo am fost in alta parte.si..apoi intervine si tata chatterbox si a inceput sa ma miroasasi a zis mirosi a tigari si chestii dastea...Acum numai stiu ca se fac ca nu ma mai lasa sa ies afara si eu nu pot sta in casa simt ca inebunesc..va rog ajutati-masadsad

Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Spunele adevarul! Te-ai bagat intr-o mare incurcatura daca i-ai mintit.Te gandesti ce o sa se intample daca o sa afle?! N-o sa mai aibe incredere in tine. Daca te gandesti sa pleci de acasa las-o balta din nou.Nu-i supara mai tare.Mai stai in casa cateva zile (nu mult...o zi 2) apoi roaga-i sa te lase.Pregatestele o cina frumoasa cum stii tu mai bine happy apoi cere-le voie.Roaga-i din suflet! Daca te lasa promite-i ca nu vei mai face niciodata prostii.Si ca ii vei asculta mereu.
Bafta!

5 răspunsuri:
| GeorgiSiAtat explică:

Nu stiu nimic. parintii mei nu sunt asa ..plus ca ma inteleg bine cu ei..crd ca erau nervosi...stau in seara asta in casa iaar maine ies

| GeorgiSiAtat explică:

Am 15 ani..pe 23 luna asta factongue

| LetMeHelp a răspuns (pentru GeorgiSiAtat):

La multi ani de acum happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideile noastre crezi ca il imbuneaza in vreun fel pe tatal tau? O sti el ceva despre tine de nu te mai lasa afara. Crede-ma parintii au fost copii dar copiii parinti nu. Oricum comunicarea rezolva totul, iar voi cand ajungeti la o varsta credeti ca le stiti pe toate, credeti ca vi se cuvine totul fara sa depuneti nici cel mai elementar efort. Fiti deschisi cu parintii vostri si sinceri, nu mai fiti incapatanati si nici ambitiosi, cereti-le sfaturi, doar ei va pot indruma in luarea de decizii si hotarari corecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Era bine dacă ne spuneai la început ce vârstă ai...