| mary4567 a întrebat:

Trebuie sa ma duc in excursie cu clasa cu trenul. iar dna diriginta a zis sa avem la noi carnetul de note si buletinul. eu nu imi mai gasesc buletinul. as putea merge cu certif de nastere si cu carnetul de elev? ajutoor dau funda

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Treaba cu carnetul de note nu are nici o relevanţă dar buletinul de identitate este un document pe care orice cetăţean trebuie să îl aibă permanent asupra sa. Eu ştiu că exista într-o vreme o directivă prin care se stipula că acel cetăţean care este descoperit că nu are asupra sa B.I. primeşte o amendă consistentă.