| lexi11 a întrebat:

Veriosara mea e cam proasta si ma enerveaza mereu, dar mama spune ca trebuie sa ma joc cu ea! are 8 ani dar toata lumea spune ca e "mica"...ce sa fac ca ma terorizeaza!

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai este simplu, lexi copii mici sunt o pacoste sunt enervati asa am fost toti, dar ca sa te ajut poti foarte bine sa o pacalesti si sa o mituesti daca stai cu minte nu stiu cat o sa ma joc ceva cu tine sau ii dai o rasplata, copiilor le place sa castige succes

| rolynight a răspuns:

Asa sunt copii mici de obicei, sunt mici si nu inteleg multe lucruri, ideea e ca trebuie sa te joci cu ea, daca nu mult, macar 5 minute ca sa nu se simta ignorata, si daca chiar insista sa te mai enerveze, zii frumos ca nu poti sa te joci cu ea mereu pentru ca esti ocupata, dar vei juca cu ea cand poti.
Sper ca te-am ajutat!

| MisteryShadow a răspuns:

Nu e proastă..nimeni nu e prost. laughing
Și e cât de cât mică la 8 ani, știu cum e să te pună ai tăi să stai cu un copil. Înseamnă că e cam răsfățată.
Eu, de exemplu, atunci când mă enerva un copil, nu-l băgam în seamă, sau "îl amenințam" cu ceva de care-i era frică gen că îl spun mamei lui. laughing
Acum vezi tu cum faci, nu-i fă toate mofturile, dar ai nevoie de răbdare..multă răbdare. Baftă.

| MisteryShadow a răspuns:

Tu o să răspunzi de următoarea moarte a unui copil. laughing

| KilluaZoldyck a răspuns (pentru MisteryShadow):

Eu doar incercam sa fiu de ajutor laughing

| MisteryShadow a răspuns (pentru KilluaZoldyck):

laughing