| Anemoneeeeee a întrebat:

>Uber- aplicatie >- imi doresc si parerile voastrehappy
Ati folosit vreodata aplicatia aceea cu uber-ul, nu de alta as incerca o data dar mi-a spus cineva ca iti vine oricine iar femeia respectiva a fost de 20 de ori cu uber-ul iar apoi a venit un tigan care i-a spus sa se dea jos din masina ca-i stricata si nu si-a mai luat si poseta, i-a furat portofelul, ii pe bune ca vin si romi dupa tine!? Lol, vreau sa imi raspundeti daca ati folosit aplicatia vreodatahappy chiar sunt curioasa si daca intr-adevar este periculosstraight face bine, orice se poate intampla, oricand dar nu stiu a sunat asa super ciudat adica sa nu chemi nici politia etc. mi-se pare un subiect inventat de respectiva.
Mersihappy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este categoric un subiect inventat!
Soferii de pe uber sunt verificati foarte mult inainte sa primeasca autorizatia. Apoi, au un contract semnat si sunt inregistrati, fiind vizibili elecronic, de toata lumea, pe traseu.
Dupa efectuarea traseului i se da un punctaj si un calificativ, care daca nu-i satisfacator, soferul poate sa-si piarda licenta.
Ce spui tu aici, mi se par povesti inventate de rautaciosi, clar care nu au folosit niciodata serviciile uber.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Povesti. Uberul e destul de sigur și în general șoferii sunt civilizați. Am mers de ceva ori, mult mult mai bine decât taxiurile