| stefania_3113 a întrebat:

Uite, am o problema, prietena mea cea mai buna il suna pe prietenul meu si il minte ca stau cu altul ca nu il iubesc... ce sa fac? m-am certat de multe ori cu ea dar continua sa fie...(nu vreau sa fol un vocabular urat)ce sa fac? ce ma sfatuiti? sa continui prietenia cu ea pana il voi pierde pe el, sau sa o termin cu respectiva"prietena"?

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Doamne fereste! Iubita, daca eram in locul tau, maturam trotuarul cu aia. Prietenul tau o crede pe ea sau pe tine? Daca te iubeste, te va crede pe tine. Cumpara 2 cartele si schimbati-va numarul in principiu, rupe-i fata aleia, vorbeste cu mama prietenului despre ce se intampla...
Rupe prietenia cu ea cat mai repede, eu sunt convinsa ca ea vrea sa iti fure iubitul, sau sa te vada despartita de el ca ea e singura si e invidioasa pe tine ca tu esti fericita si ea nu. Inceteaza sa mai tii legatura cu ea, vorbeste sincer cu prietenul tau si daca te crede bine, daca nu, next! Sunt destui care sa merite dragostea ta! Succes si astept mesaj cu vesti

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce mai cauta ea in viata ta? El de ce o crede? Cand crezi intr-un om o faci pana la capat ori deloc

| Nicoleta a răspuns:

De ce inca ii spui" prietena mea cea mai buna"?
E clar ca ea nu e o prietena buna, pentru ca daca ar fi, nu ar face asa ceva.
Termin-o cu ea, iar daca in viitor te vei desparti si de el, macar nu va fi din cauza ei si a minciunilor ei

| Danny a răspuns:

Pentru asa prietena nu merita sa sacrifici un baiat, pentru ca o sa-i sacrifici si pe cei care vor mai fi, asa ca pur si simplu, nu mai vorbi cu ea, discuta cu prietenul tau, sunt sigura ca o sa inteleaga... Succes!

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Ea nu e prietena buna daca face asta. termina prietenia cu ea cat mai repede pana nu iti face mai mult rau.

| Name2 a răspuns:

Daca eram in locul tau maturam cu ea pe jos. Ea nu iti este prietena daca face lucruri de genu asta. Termina cu ea si vezi de relatia ta.Schimbati-va numerele de telefon ca sa le aveti doar voi doi.Pa!

| Andrre a răspuns:

Termin-o cu ea! straight face doamneee. nu e clar ca nu iti e prietena? oh go on si cel mai probabil e moarta dupa prietenul tau de aia incearca sa te desparta de el? tu ia si vb cu prietenul tau si zii ca nu e adevarat pana nu te desparte de el. happy :*

| catalina_8997 a răspuns:

Pai daca face lucruri de gen gandeste-te oare chiar iti este prietena? rupe orice legatura cu ea si vezi-ti de relatia ta in continuare, ca nu ai siguranta nu nu va face acelasi lucru si cu viitorii tai iubiti.Parerea mea ca nu iti este prietena.

| Giovanna a răspuns:

Prietena cea mai buna?! aia nici macar nu iti e prietena sad din pacate exista fete de genul asta. Mai bine vorbeste cu prietenul tau, ii explici lui care e situatia, ar trebui sa inteleaga si sa te creada daca te iubeste. Eu sincer, i-as pune fata in fata si asa as face-o pe ea cu ou si cu otet, in acest fel el va sti precis ca tu ai dreptate big grin mai mult decat atat, as vorbi cu parintii ei si le-as spune ce fel de fata au, la fata aia trebuie sa-i dea cineva o lectie. Daca o tii aproape de tine, va continua tot asa. Mai mult ca sigur ca te invidiaza si vrea sa aiba ceea ce ai tu, aia nu e prietena, e o jigodie big grin scuze dar asa e. Eu am patit asa cu propria verisoara cu care am crescut impreuna. Gandeste-te ca acum e doar prietenul dar la un moment dat te vei casatori, vei putea sta linistita cu ea aproape? Eu in locul tau nu happy de aceea am rupt legatura cu vara mea! E plina lumea de "prietene" de genul asta in schimb un baiat ca lumea e greu de gasit, gandeste-te la asta!

| alinukkka a răspuns:

Si eu am avut o problema de genul tau (prietena mea cea mai buna ma insela cu prietenul meu). Te sfatuiesc sa termini cu relatia dintre tine si cea mai buna prietena a ta. dupa aceea o sa inceapa sa aiba fite si chestii din astea. In fine faci cum vrei.Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva cuvinte doar: dragostea se simte nu se spune happy de aici deduci tu restul. Daca el o crede pe respectiva, e...happy

| Smby a răspuns:

Termina cu respectiva prietena - e clar in psihicul ei o urma de gelozie invidie de asta si 'baga strambe' ca sa va despartiti, pur si simplu nu mai ai ce discuta cu ea (am trecut si eu prin de-astea) si in legatura cu prietenul tau lamurestel de gelozia/invidia prietenei tale in asa fel incat sa nu o creada, prieteni/amici gasesti peste tot ca toti vor fi falsi la un moment dat se pare ca acum e momentul asa zisei prietene ale tale