| Park1Suin a întrebat:

Un coleg din clasa mea a aflat pe cine plac, acum ma ameninta! Aproape toata clasa stie...De fiecare data cand baiatul ala trece pe langa el,il striga ironic...angry( Ce sa fac, cum pot scapa?

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Da-l in...
Cupleaza-te cu baiatul care il placi si punct, le inchizi gura la toNti.winking

| OnuOnulică a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele/diriginata.
Le spui care e problema si te vor ajuta.

| anonimg a răspuns:

Tu nu i-ai spus nimic? Daca da, ce? Cati elevi sunt intr-o scoala atata prostime exista acolo. Am uitat sa pun la numaratoare si cadrele didactice impreuna cu directorul.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu gardianul scolii -daca exista. Daca nu se implica, vorbeste cu diriginta. Daca nici cucoana aceasta nu se implica, atunci mergi la director. Daca nici acesta nu se implica, atunci ignora-i pe toti -caci toti sunt o apa si-un pamant. Cel mai bun ajutor pe care il poti primi este la Dumnezeu. Dar stiu ca nimeni nu-I va cere ajutorul.
Oricum, baiatul acela o sa se plictiseasca sa tot strige. Spune-i ca-i lipsesc cei 7 ani de acasa; si ca daca nu se educa o sa strige si la 70 de ani. Spune-i ca dragostea se castiga si nu se cerseste; ca daca vrea sa il placa vreo fata trebuie mai intai sa se faca el placut dovedind educatie si nu lipsa ei. Spune-i ca "ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui; (Proverbe.19:22)
Daca nimeni din scoala nu se implica sa rezolve cazul tau atunci te sfatuiesc sa apelezi cu increder politia chiar in timpul orelor sau in pauza. Daca ei nu vor veni spunandu-ti ca este o problema minora, atunci te sfatuiesc sa insisti. Si pana la urma vor veni; si stai linistita ca nu te vor amenda.

| MeConstantine a răspuns:

Pai tu te lasi afectata si de aceea il si afecteaza mai tare si colegul ala al tau insista. Cand face misto spune- colegului ala, asa este mai ales ca am aflat de la( pui si tu un nume doua) ca ma pasi si tu si acum te umflii de ividie. Fii un pic rautacioasa si preia controlulhappy

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Heiiwinking
Pai daca tu ii spui ca te enerveaza si ca nu mai suporti sa te enerveze el mai rau o sa-ti faca. Deci practic, nu-l mai baga-n seama si daca zice ''haha il placi pe X'' tu spune-i asa ''asa si? care-i problema ca mie imi place de X? tu nu ai iubit niciodata pe cineva?'', apoi nu-l mai baga deloc in seamawinking
Bafta :* fundita?

| K4sZz a răspuns:

Nu e nimic greşit în a plăcea pe cineva poţi pur şi simplu să recunoşti "Da este adevărat". "Tu nu ai iubit niciodată pe nimeni" Poate este gelos sau ceva de genu, nu te lăsa la ei/ele o fac din lipsă de ocupaţie i'al şi tu pe "cui îi pasă" în braţe şi dacă nu le acorzi atenţie se vor plictisii să mai strige.

| DuncaClaudiu a răspuns:

Incearca sa faci cumva sa il ai si tu pe el cumva la degetul mic. Daca el place pe cineva si nu este cu ea incearca..sa afli. si ii spui ca sa tu il ai la degetul mic. si plus de asta nu este ceva rau sa iti placa de cineva. ar trebui sa afle de la tine ca il placi. nu este bine sa afle de la alti. asa cred eu.

| AnnaAnutsa2497 a răspuns:

Nu e nimic greşit în a plăcea pe cineva poţi pur şi simplu să recunoşti "Da este adevărat". "Tu nu ai iubit niciodată pe nimeni" Poate este gelos sau ceva de genu, nu te lăsa la ei/ele o fac din lipsă de ocupaţie i'al şi tu pe "cui îi pasă" în braţe şi dacă nu le acorzi atenţie se vor plictisii să mai strige. Nu le da satisfacţia de a te vedea suferind :* Sper să te ajute :* Baftă :*