| SlenderMan299 a întrebat:

Se poate călători între județe fara green pass?(fie cu trenul sau alte mijloace de transport)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| simosimi23 a răspuns:

Se poate calatori

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate
nu se cer in mijloacele de transport

| dannyel86 a răspuns:

Se poate calatori, daca in localitatile in care vrei sa ajungi nu sunt restrictii care impun prezentarea certificatului verde (in caz de carantina regionala).

Răspuns utilizator avertizat