| Adinaalixandrescu a întrebat:

Una din prietenele mele ma evita in ultima vreme`adica`atunci cand ne intalnim cu alte fete mai mari ca noi prin oras pur si simplu se duce si sta cu ele si nici nu ma baga in seama...ma rog, acum nici nu ma mai cheama in oras pentru ca iese direct cu ele
nu stiu...inainte cand nu prea o bagau ele in seama iesea mereu cu mine
Imi mai este prietena adevarata sau nu mai merita sa vorbesc cu ea deloc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa o tratezi la fel, adica daca iti era prietena adevarata nu iti facea asta, dar asa nu o mai baga nici tu in seama.Cand o sa-si dea seama ca fetele mai mari nu o sa mai stea cu ea va veni la tine si atunci sa-i faci si tu la fel.Nu trebuie sa ii spui ca te deranjeaja ca nu mai sta cu tine.Lasa lucrurile sa decurga de la sine, doar mai ai tu si alte prietene, nu?(Sper ca te-am ajutat)

6 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Ah... nu te supara ca iti spun, dar este o jegoasa, o fata egoista cu 2 fete, incearca sa gasesti un/o prieten/a care sa te aprecieze cu adevarat.

| AnonimGirl a răspuns:

Nu mai merita sa vorbesti cu ea. Doar sa o saluti din cand in cand. Probabil ca era prietena cu tine doar pentru ca nu o baga nimeni in seama. Poate ca ar trebui totusi sa o intrebi de ce nu mai vrea sa iasa cu tine. Sper ca am ajutat. Macar atat pot face. Pup! kiss

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Hi:*...nu stiu ce sa zic pentru ca nu o cun dar este mai bine sa vb cu ea sa o intrebi ce are si dupa aia vezi tu daca tie mai pr buna sau nu:d

Funda?smug

| SnakeTheChaos a răspuns:

Dacs acum nu mai iese cu tine in oras doar pentru ca iese cu ele inseamna cu ti-a fost prietena adevarata niciodata! Daca era prietena adevarata iesea cu tine si nu cu ele! Serios vorbind nu merita de la tine nici sa o privesti!

| eleonora28 a răspuns:

Ai putea sa-i spui ce te framanta. Poate veti rezolva problema. Daca nu. ar trebui sa-ti vezi de viata ta si sa nu o mai astepti pe ea. Intr-o zi isi va da seama ca a gresit si chiar daca nu va veni la tine sa-si ceara scuze, nu se va simti bine. Cat timp crezi ca acele fete o s-o mai primeasca in grupul lor? :p

| Zabos_Iulia_1992 a răspuns:

In primul rand, nu ii raspunde cu aceeasi moneda.Arata ca esti mai presus si spune-i in fata ce crezi.Adica daca ai face la fel...ai complica numai situatia.Pe bune... daca o tratezi la fel atunci poate o se-ntoarca la tine, dar daca nu va trece mult si va face alte chestii de genu'. Sincer, daca ii zici ce crezi si o sa-i para rau etc. poti sa te intalnesti cu ea-n continuare. Dar daca nu-i pasa de sentimentele tale, poti sa o lasi balta si sa-ti petreci timpul cu altii! Nu-ti face rau singura!winking