| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Pun aceasta intrebare la categoria "Dragoste si Sex" doar pentru ca nu exista pe site-ul asta categoria "Barbati". Eu le-as face o categorie separata, pentru ca majoritatea sunt imposibil de inteles. De exemplu fostul meu iubit, o vreme ne-am ignorat reciproc, apoi el intra in vorba cu mine sub orice pretext, in fiecare zi. Si-mi vorbea foarte frumos. Eu m-am aratat mai indiferenta o vreme, mai ales ca el desi imi vorbea frumos nu m-a invitat in oras si nici nu mi-a spus ca simte ceva pentru mine, si de asemenea el iesea in oras cu mai multe fete, la fel ca inainte, cand eram prietena lui, si se purta si cu ele la fel cum se purta cu mine, sau mai frumos. Apoi, dupa ce ne-am despartit si am trecut de perioada in care ne-am ignorat, la o luna si ceva dupa ce a inceput sa ma bage in seama am observat si ca el a inceput sa se intalneasca cu tot mai putine fete, pana cand a ajuns sa nu se mai vada cu nici una. Dar tot a mai vorbit frumos cu mine o saptamana si am inceput si eu sa vorbesc frumos cu el iar acum, din senin, m-am trezit ca nu mai zice nimic, ba chiar ma evita si cand intru pe internet, el iese imediat si atitudinea asta a lui tine de 3 zile, desi stiu ca in continuare nu iese cu nimeni. Ce credeti ca inseamna asta? Oare s-a indragostit de mine si e gelos ca eu ies cu altul? (Desi ies cu altul de mai mult timp, nu de 3 zile.)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O relatie care inca nu s-a sfarsit,in ciuda aparentelor...
In mod sigur,dupa despartirea voastra,el s-a trezit ca o regreta.
S-a apropiat din nou de tine si incet,incet s-a distantat de toate celelalte,sperand sa faci si tu acelasi lucru.
Si cum tu continui sa iesi cu altcineva,probabil s-a saturat sa spere ca vei "intelege" si a trecut la varianta cu "tacerea"!
Nu judec pe nimeni,niciodata,dar atitudinea lui este intr-adevar debusolanta,e imposibil ca tu sa ghicesti ce ar vrea el,daca nu-ti spune!
Si,probabil, nu-ti spune din acel orgoliu prostesc ce nu isi are locul in nici o relatie de dragoste...
Incearca sa stai de vorba cu el si cere-i o discutie "cu cartile pe fata", aveti nevoie sa discutati absolut sincer, pentru ca va chinuiti prea mult intr-o relatie muribunda!
Ori o inviati, ori o "omorati" de tot!
Ai inteles.
happy

| FoundYouLover explică (pentru greece12):

Multumesc tuturor de raspunsuri! Intre timp am "omorat" relatia, dar am "inviat" sexul. Lucrurile nu pot fi nicicand perfecte in viata, dar daca nu e dragoste ci doar sex bun, poate ca nu e asa rau? Noi doi nu vom putea vreodata sa avem vreo relatie pana cand nu ne vom rezolva problemele, dar problemele noastre par imposibil de rezolvat. Oricum, nu stiu daca imi mai pasa. Cred ca devin cinica, dar cinismul n-a omorat pe nimeni vreodata. Mi-am pierdut atata timp incercand sa fac chestia asta o relatie incat am uitat de relatia pe care o am cu mine. La asta ar trebui sa mai lucrez. Putin mai multa dragoste de mine si incredere in mine n-ar strica!

| greece12 a răspuns (pentru FoundYouLover):

happy
Problemele apar fara sa tina cont daca dragostea exista, noroc ca exista sexul care indulceste situatia si-o face respirabila!
Cinica nu cred c-ai devenit, ci doar mai grijulie cu tine si nevoile tale.Pentru ca, daca vrei sa te iubeasca ceilalti, initial trebuie s-o faci tu!
Se pare ca intri plina de sperante noi in noul an si iti doresc din tot sufletul s-o tii tot asa!
Zambitoare si mustind de bucurie!
happy

18 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Faptul ca inca mai vorbeste cu tine nu inseamna ca inca tine la tine neaparat.
mie oricum mi se pare aiurea sa tii legatura cu un fost, mai ales ca mereu vor aparea reprosuri.
tii legatura cu unul cu care nu ai avut ceva profund, pentru ca vrand nevrand (ca amici), veti povesti despre actualele relatii, si in acest fel, daca nu ati avut ceva wow, nu veti avea regrete sau nu veti trai sentimente de gelozie.
cand esti cuplat cu altcineva, mereu vei prezenta interes.
dar nu inteleg de ce il iei in seama...mi se pare copil.
move on with your life.

| Eufourikul a răspuns:

Pai vezi si spui ca "ar trebui sa facem o categorie, categoria Barbati"..Mai te si intrebi de ce te ignora? Eu nu te mai bagam deloc in seama,luand atitudine in FATA TA!
Daca tot iesi cu altul, eu chiar ti-as URA, distractie placuta!
Nu am nimic personal cu tine, dar in acea categorie de barbati de pe TPU de care vorbeai, ai avea si tu un loc.
Pace!

| FoundYouLover explică (pentru Eufourikul):

Multumesc, Euforikul, ca ma bagi si pe mine in categoria aia! Serios, o iau ca pe un compliment! Daca tu deja ma iei ca pe un barbat, poate cine stie, pe viitor voi reusi sa ajung si eu la fel de insensibila ca multi din ei si-atunci n-o sa ma mai intereseze deloc cum se poarta ei, o sa fiu prea ocupata sa ma iubesc pe mine, ca sa mai iubesc si pe altii, exact cum fac si ei!

| Eufourikul a răspuns (pentru FoundYouLover):

Hey fii serioasa, nu toti sunt la fel! Sunt multe femei insensibile(Exemplu), dar daca ai anumite nemultumiri, nu trebuie sa ripostezi urat fata de cei ce raspuns la intrebari! Suntem aici sa ne ajutam, nu sa ne jignim!

| FoundYouLover explică (pentru Eufourikul):

In nici un caz nu am dorit sa ripostez urat dupa cum ai spus tu si nu vreau sa jignesc pe nimeni. De-aia nici nu am spus ca toti barbatii sunt la fel ci ca majoritatea sunt la fel, e o diferenta, nu crezi?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Tot barbatii sunt greu de inteles. Nu mai spune...

| FoundYouLover explică (pentru AlexanderAdrian):

N-am zis ca toti, unii sunt foarte previzibili, ci majoritatea.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru FoundYouLover):

Crezi tu ca-s greu de inteles fiindca voi femeile ganditi ca un fel de ecuatie cu 7 necunoscute iar ei gandesc in termeni de adunari si scaderi si voi nu credeti ca barbatii ar putea doamne fereste gandi mai simplu.

| neutrino a răspuns:

Sub nicio forma! Poate ca pur si simplu s-a plictisit.

| Florenta16 a răspuns:

Il doare sa te stie ca nu mai esti a lui, si realizeaza acum cand e prea tarziu ca te-a pierdut. Asa fac baietii. Nu zic ca noua ne trce repede, dar noi ne refacem cand ei abia incep sa se gandeasca la ce au facut. Mai lasa-i tu din cand in cand un mesaj, chiar daca iese, ca trebuie sa il citeasca, si vezi sa nu te dai de gol in fata prietenului tau asta nou, sa nu pari abatuta si sa ii povestesti de fostul, ca i se va parea nasol rau. Ai grija si bafta si Craciun fericit!

| kiv1990 a răspuns:

Saracul de altul nu stie ca e o marioneta
tu vreai fidelitate in timp ce nu esti fidela, dragoste copilareasca

| Lily8 a răspuns:

Eu cred ca nu mai stie cum ce sa faca...cum sa procedeze.

| printesa16 a răspuns:

Ce poveste frumoasă! Să nu mă înţelegi greşit! Deşi tu susţii că ai o problemă, eu cred că te bucuri de ce e mai frumos: iubirea de adolescent! O să vină o vreme când îţi vei aduce şi tu aminte cu drag aceste clipe prin care acum treci şi ţi se par grele.Fă-ţi zilnic un program care să nu fie în funcţie de el. Când te va suna va vedea că te distrezi şi că te simţi bine fără el. Azi aşa, mâine poate nu-i răspunzi şi îi dai un SMS că ai văzut târziu apelul de la el... Ai să vezi ce repede i se aprind călcâiele după tine. Oricum, la vârsta voastră e bine să vă bucuraţi de clipă, să experimentaţi. Nu e indicat ca relaţiile începute în adolescenţă să fie tratate atât de serios încât să ajungă la altar. Sper să-ţi fi fost de folos.

| FoundYouLover explică (pentru printesa16):

Printesa16, nu dragostea de adolescent o caut eu si cu siguranta nici unul din noi doi nu e adolescent. Eu am 26 de ani, iar el 22 de ani.

| Gicu00 a răspuns:

Daca iesi cu altul ce te mai intereseaza fostul?

| FoundYouLover explică (pentru Gicu00):

Gicu00, ies cu altul nu pentru ca il plac ci pentru ca el ma place foarte mult si daca cel la care tin nu ma invita in oras nu vad ce sens are sa stau in casa plangandu-mi de mila ca sunt atat de singura?