| MZc a întrebat:

Unde ma pot angaja daca termin facultatea de comunicare si relatii publice?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa terminarea facultatii te poti angaja si la stat si la privat. O astfel de specializarea ne duce imediat cu gandul la Public Relations- PR. Si ce firma mare nu are un departament de comunicare si PR, sau un departament de Resurse Umane. Te poti angaja in : agentii de Relatii Publice, agentii de publicitate, agentii de presa, departamente de informare si relatii publice institutionale(guvern, ministere, administratie prezidentiala, parlament, primarii, ambasade, etc), sectorul corporatist privat sau nonprofit, redactii, ziare, reviste, televiziune, radio, firme de consultanta. Singura cerinta absolut necesara este aceea de a fi genul activ, inventiv, care se implica in orice, care isi doreste cu ardoare sa duca proiectele la bun sfarsit si laudabil, comunici foarte usor, si sa nu ai probleme in a vorbi in fata unui public. Pentru mai multe informatii citeste urmatorul articol : http://befair.primeromania.ro/......i-publice/ Succes!