| insaneboy98 a întrebat:

Unde pot gasi pozele facute cu ajutorului butonului "Print screen" am cautat in tot PC dar nu il gasesc!

7 răspunsuri:
| Loka a răspuns:

Intri in paint si apesi ctrl v

| Fytzy a răspuns:

Nu ai unde sa le gasesti... eu de obicei dau print screen la o poza, apoi deschid pointul dau CTRL+V si salveaz intr-un fisier de exemplu cu numele "pozee.jpg". Sa fie jpg obligatoriu ca atunci este imagine. Funda daca te-am ajutat :*

| rallu95 a răspuns:

Nu cred ca se salveaza undeva. dupa ce faci o poza la ecran trebuie sa intri intr-un program si sa o deschizi acolo.
De exemplu, intri in Paint sau PhotoScape si apesi Ctrl+v si o salvezi de acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicaieri. ele sunt salvate in ram nu sunt scrise pe disc. dupa ce apesi Print screen trebuie sa deschizi paint ul si sa vai paste

Răspuns utilizator avertizat
| MeAlex a răspuns:

Daca le-ai salvat s=au dus in MyDoc in My Pictures. dar poate ai facut doar printul fara sa dai si save.

| Portocalaaa56789 a răspuns:

Pai eu stiam ca faci mai intai poza cu print screen, dupa intrii in paint dai edit-->paste si dupa salvezi in pc [ cum salvezi un desen].