| superpissy40 a întrebat:

Unii colegi din clasa ma enerveaza...Mereu imi cer temele la aproape orice materie.Am incercat orice metoda: sa ii ignor, sa le spun ca nu pot si multe alte chestii si tot nu inteleg.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| BuLLeTw0w a răspuns:

Fa in felul urmator, sunt mai multe optiuni dar si mie imi fac cateodata la fel "Le dai tema, la ora cand e sa'l puna pe el sa raspunda si zice gresit ii zici. Uite vezi daca iei tema de la altcineva, sau daca este corecta ii zici. Pai dar doamna tema este de la mine, i'a dat'ii un ex. sau (nu stiu la ce ai tu pe acolo) sa o faca de fata cu profesorul si iti asigur ca altadata nu ti'o mai cere! :3

| scary7 a răspuns (pentru BuLLeTw0w):

Daca faci asa nu vei avea niciodata prieteni in clasa

10 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sa le dai temele

| horia2012 a răspuns:

Da-le temele. In final tot tu vei ramane cel care stie iar ei, nu.

| suffarstar a răspuns:

Refuz sa-ti dau tema! Te lovesc?

| Peaches a răspuns:

Eu l-am pus pe un coleg de-al meu ( abonat zilnic la tema de la romana) sa-mi dea in scris promisiunea lui ca de azi inainte nu-mi mai cere tema. Asta a fost pe 26 februarie. Pana azi a functionat. Daca imi mai cere tema ii arat hartia si ii spun: "Uite, mi-ai promis in scris. Tu esti un coleg care-si tine promisiunea dar probabil ca acum ai uitat. De asta iti amintesc eu".
Incercarea moarte n-are, nu-i asa?winking

| PŞtefaniaP a răspuns:

Ştiu prin ce treci.Pur şi simplu refuză-i. acum îţi cer temele ca să profite de tine iar după aceea îşi bat joc de tine în ultimul hal.Eu am trecut prin asta. şi îţi spun cu experienţă.Pur şi simplu le spui nu! Dacă nu pricep spune-le aşa: Eu nu sunt sluga voastră, faceţi-vă temele ce rezolvaţi dacă daţi tot copy-paste? Sper că te-am ajutat!:**

Răspuns utilizator avertizat
| Dumea99 a răspuns:

Spune-le ca nu ai facut-o nici tu si ca trebuie sa o copii si tu.

| dhjfhsdjkf a răspuns:

Spunele ca trebuie sa munceasca singuri acasa nu sa vie la scola si sa le cada din cer temele!

| Jontantan a răspuns:

Spune-le ca tu nu esti in clasa pe post de colegul cu temele ...sa si le fac acasa!
funda?