| loveiseverything a întrebat:

Unii dintre noi judeca persoanele dupa muzica pe care o asculta. Ce parere aveti despre asta?

5 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Mi se pare corect. Uneori etichetele sunt puse greşit, dar ce poţi tu spune despre un manelist? Ceea ce spui tu e ceva de genul: Spune-mi ce muzică asculţi ca să îţi spun cine eşti.

| Cristian3 a răspuns:

Parearea mea... este ca nu trebui sa caracterizezi o persoana dupa muzicaa pe care o asculta. daca el asculta rock(sau orice alt sti). si nu deranjeaza pe nimeni si are un caracter bun.eu zic ca este banal sa carcterizezi pe cineva asa... mai bine te uiti sa vezi ce fel de perosoana este :d.

| bump a răspuns:

Buna! si eu fac asta... eu cred ca oamenii sunt definiti de muzica pe care o asculta, mi se pare logic ca o persoana ce asculta Diana Krall sau Norah Jones sa fie diferita de una ce asculta non-stop manele. Consider ca personalitatea fiecaruia ne defineste stilul propriu de muzica. Eu una ascult reggae, sunt o fire mai libertina, euforica si visatoare.O persoana ce asculta muzica clasica se defineste ca fiind una stilata. Si lista poate continua.
Toate bune!

| SociallyDepressed a răspuns:

Un exemplu bun ar fi cei care asculta rock (cum sunt eu). Daca ii spui cuiva ca asculti rock imediat o sa spuna despre tine ca esti satanist sau cine stie ce.Eu nu ascult un anumit gen de muzica doar pentru ca asa asculta toti ci pentru ca, ma regasesc in sentimentele transmise prin versuri.
Nu am nimic impotriva in a fi judecata dupa muzica pe care o ascult.Ma doare cand lumea se leaga de muzica pe care o ascult sau de cantaretii mei preferati.
Daca nu sunt de acord cu muzica pe care o ascult e problema lor. Daca mie imi place si ma inspira muzica pe care o ascult ceilalti pot sa-si faca ce parere vor despre mine, daca ei nu ma accepta o sa ma accepte altii.

| snooky97 a răspuns:

Mi se pare ft corect.Multe persoane care asculta rock, hevy metal si punk o fac pentru ca cei din jur sa le formeze o imagine de duri sau un rang mai greu de ajuns, cel putin asta e parerea mea oh go on