| octha a întrebat:

Unul din parintii mei e mort si primesc pensie de urmas.am absolvit postliceala, doar ca aceasta a durat 1, 5 ani( un an jumate), am terminato in februarie 2013, iar pe adeverinta pe care am dat-o la casa de pensii Iasi scria ca sunt in anul 2 de studiu, deoarece nu avea cum sa scrie secretara jumatate sau 12 anul 2 de studiu. eu primesc acum in continuare pensia, dar intrebarea mea este daca ma va pune guvernul sa le dau banii inapoi. n-am stiutla ce categorie sa pun intrebareabig grin. funda pentru cel mai bun rqaspuns, care stie raspunsul bun

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Pai daca adeverinta dusa este pentru tot anul scolar? de unde stiu ei ca tu ai terminat dupa jumatate de an? nu verifica nimeni asta, stai linistit!

2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu te pune nimeni sa platesti! o sa mai primesti pana la inceperea urmatorului an scolar si cum n-o sa mai duci alta adeverinta, ti-o sisteaza ei!hee hee zi merci! big grin

| octha explică (pentru Bluebutterfly80):

Nu e problema de sisatare.e problema ca sa dau banii inapoi..adica cam vreo 21 milioane vechi

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru octha):

Pai daca adeverinta dusa este pentru tot anul scolar? de unde stiu ei ca tu ai terminat dupa jumatate de an? nu verifica nimeni asta, stai linistit!