| mariom19702 a întrebat:

Eu beneficiez de o pensie de urmas, am primit anul trecut in fiecare luna pensia, anul asta nu am depus adeverinta de continuare. Vreau sa ma duc maine sa o depun, o sa imi primesc si banii de pe lunile anterioare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau ar fi trebuit sa primesti pensia de urmas pana pe luna septembrie 2022 inclusiv si pensia s-a suspendat cu 1 octombrie 2022.
Cel tarziu pana la sfarsitul lunii octombrie trebuia sa depui o noua cerere, dovedind ca ai continuat si continui studiile si in acest an scolar.
Daca n-ai facut-o vei primi pensia doar de la data depunerii cererii.

| mariom19702 explică (pentru Ioandelasal):

Deci de luna viitoare cum ar veni, o sa primesc din nou pensia nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mariom19702):

Da, asa este.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.