| Baby a întrebat:

Am o mare problema. Eu sunt perfectionista de felul meu, si niciodata nu sunt multumita de cum arat. Sunt slaba, am parul lung, care sta fara volum, lucru care ma scoate din sarite, nu-mi plac sprancenele mele, imi urasc fruntea pentru ca e mare, o detest si nu mai stiu cum s-o acopar, pentru ca am si un vartej in breton deci bretonul drept se exclude, mereu ma uit la poze cu kim kardashian si o vad cat e de perfecta si imi vine sa intru in pamant crying sunt foarte superficiala, stiu, dar pentru mine e 90% important sa arat bine, si nu sunt deloc multumita de mine. nu ies bine in poze, parca am fata prea lata, si nasul prea de copii mici, m-am saturat de cum arat. am vazut ca e o procedura in america de reducere a fruntii dar nu e si in ro si oricum nu mi-as perminte, aceea procedura ar fi salvarea mea. Cand ma uit la mine vad atata de multe defecte si mereu ma compar cu alte fete care sunt mai frumoase. Sunt foarte complexata, vreau mereu sa fiu perfecta...crying((( nu stiu cum sa trec peste asta, oricum de chestia cu fruntea n-o sa trec niciodata pentru ca o detest si pana nu o sa o am mai mica mereu o sa urasc cum arat, nu gasesc niciodata solutii la problemele mele...
vreau pareri

Răspuns Câştigător
| Miina a răspuns:

Http://justjared.buzznet.com/2009/04/17/kim-kardashian-sunburned-badly/.
deci eu nu prea cred ca este perfecta.
Daca nu e machiata arata ca dracu.[scuzati expresia].
Nu trebuie sa zici ca esti urata si nu stiu ce. Daca tu te vezi frumoasa si ceilalti te vor vedea.
Fruntea o poti acoperii cu un breton, dar pe o parte.[ps: si eu am fruntea mare si bretonul pe o parte imi acopera foarte biine fruntea].
Si la faza ca nu iesi bine in poze, doar zambeste si vei ara foarte frumos:*.la sprancene du-te la un salon si tile vor face perfecte[iar daca nu ai bani cheama o prietena care se pricepe].
Sper ca te-am ajutat. fuunda?:o3.paa:*

4 răspunsuri:
| Flynn2001 a răspuns:

Traieste-ti viata! Voi cei care suferiti din cauza infatisarii nu va canditi cat de scurta e viata?!

| carol13 a răspuns:

Singurul lucru pe care til pot zice este sa nu te mai gandesti la cum arati poate ca nu-ti plac sprancenele dar le poti pensa nu-ti place parul il poti aranja du-te la un coafor/cosmetic sa te aranjeze iar cu fruntea nu stiu dar nu conteaza cei pe dinafara ci cei pe dinauntru recunosc ca si mie imi place fetele care au sanii mari si tari nu sa fie moi si sa sara cand alearga slabe inalte dar nu-ti mai fa atatea griji

| aicha a răspuns:

Nu pot sa cred.Descrierea pe care ti-o faci tu, pentru mine este descrierea pe care o fac eu cand zic "fata perfecta, frumoasa care detine tot pentru a te da pe spate". Ce-i cu tine? Tu stii cate fete vor sa fie slabe in ziua de azi? Te crezi prea slaba? Ok, apuca-te de sala scumpa mea happy. Dezvolta-ti muschii.Sunt atatea metode de a-ti modela corpul.Si tine cont ca tu poti face asta, dar din pacate fetele mai plinutze nu prea pot.Au nevoie de timp si rabdare.Ai nasul de copii? Fii serioasa. Tu stii cate fete isi fac rinoplastie in ziua de azi ca sa aiba un nas ca al tau? Si ce daca ai fruntea mare? Ce e rau in asta? Mi-as dori eu sa am fruntea mare dar nasul mic. Din pacate eu am nasul mare si fruntea mica. E mai nasol, crede-ma.Sunt atatea coafuri tari si la moda prin care iti poti acoperi fruntea.Nu mai fi prostuta.Eu sunt 100% sigura ca arati super bine.Adopta atitudine, fii desteapta si in pas cu moda.Si retine un lucru: esti unica, de asta poti fi sigura.Capul sus scumpa!:*

| Baby explică (pentru aicha):

Multumesc Aicha, esti o draguta. Te pup