| JamilaGizeh a întrebat:

Urascc geografiia! Nu inteleg nimic si retin ca papagalu ' Cum sa invat mai repeede?

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca prima data, ar trebui sa inveti harta, aia e cel mai important, sau cel putin, asa am reusit si eu sa invat cat de cat din geografie pentru ca nu ma prea intelegeam cu ea.
Daca sti harta, incepi si sa stii toate lacurile, muntii, campiile, etc, cat despre restul, cum ar fi descrierile fiecarei zone cu sauna si tot tacamu, ar trebui sa le inveti cat de cat logic, altfel, nu prea ai sanse, si bineinteles sa iei de la 0, pentru ca daca o iei de la jumatate, faci in capul tau o cacealma.
Bafta.

| Niiiicu a răspuns:

Cel mai repede inveti daca citesti cu voce tare, eu asa fac, dar idee este sa inveti logic, succes