| anonim_4396 a întrebat:

Urgeeent crying! va rog spuneti'mi cum pot face sa ajung sa fiu internata in spital, cu o chestie nu prea grava. Sunt intreaga la cap daca asta va intrebati. Sunt si eu constienta ca nu ar trebui sa fac asta, dar va rog mult ajutati-ma crying. Am nevoie sa intru repede in spital sa fiu internata cateva zile. Va rog mult cryingcryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Prefate ca lesini de mai multe ori si spune ca te doare ceva cum ar fi inima ficatulaughingsi asa te duci la medic iei o trimitere la un spital si acolo o sa stai cateva zile in acest timp iti vor face analize si vor afla ca nu ai nimic. dar tu nu trebuie sa spui nimanui ca te-ai prefacut o sa fie un misterlove struck

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Lasand la o parte amuzamentul formularii intrebarii si cele 6 emoticoane plangacioase care releva disperare gandeste-te putin mai mult daca tu zici ca esti intreaga la cap.Pana a te interna trebuie ca medicul de familie sa constate ca e ceva destul de grav.Asta nu e greu ca poti mima diferite dureri. Dar gandeste-te putin la ce tratament vei avea in spital.La ultima internare a mea de anul trecut mi-am jurat ca nu mai calc in locul ala decat cand voi avea nevoie disperata de ajutor.In viata mea nu am vazut atata drama, atatia copii condamnati la moarte, atatea mame disperate, atatia oameni tristicrying

| Arthur a răspuns:

Vrei sa scapi de examene cumva?hee hee Nu e o idee prea buna, pana la urma tot vei fi nevoita sa le dai. Sau poate te gandesti ca o sa ai timp de recuperat in perioada asta.
Poti sa te internezi in spital motivand ca doresti sa-ti faci toate analizele, dar aceasta necesita trimitere de la medicul de familie.

| elena a răspuns:

De ce?
Mergi la medicul de familie si solicita-i o internare in spital...se poate!

| anad a răspuns:

Rogi medicul de familie sa iti dea bilete de trimitere ca vrei sa iti faci analize(cum spune si BitterSveet). Poti sa insisti asupra faptului ca te ingrijoreaza ceva simptome de boala.Nu e rau sa iti faci analizele mai ales ca, odata pe an, sunt indicate si ai dreptul la unele gratuite.

| Amrita a răspuns:

De examene nu cred ca vrei sa scapi, pentru ca s-a incheiat semestrul. In legatura cu internatul, of crede-ma ca nu vrei sa fii internata. Eu te sfatuiesc sa nu faci vreo prostie care sa-ti puna viata in pericol. Daca vrei, poti sa-mi dai un mesaj pe privat, poate te ajut.

| radu75 a răspuns:

"Ai grija ce ti doresti, pentru ca ti se poate indeplini!"

| DianaLostInDreams a răspuns:

Si totusi te intreb de ce vrei sa fi internata in spital? Altii bolnavi au nevoie de ingrijire si tu fiind sanatoasa ocupi un loc pe care un bolnav cu adevarat ar fi trebuit sa il aiba.Nu procedezi deloc corect, gandeste-te ca o persoana bolnava abia asteapta sa se vindece si sa iasa din spital.

| Deea a răspuns:

Cum zice @BitterSweet

| mihaa a răspuns:

La balamuccbig grin

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

De-a dreptul stupid:vrei ca noi sa fim complici la internarea ta in spital? sa stii ca nu te internezi asa de usor intr-un spital, trebuie chiar sa ai ceva, un accident, o intoxicatie, piatra la rinichilaughing ceva... vrei sa-ti dam noi idei ca sa ajungi la spital? bine uite una... ia un joint(crenck, spice e mai usor, has) si ceva alcool si fi sigura ca ajungi la spital, auch i te alegi si cu un dosar penallaughing lol deci chiar nu stiiu ce sa-ti zicwinking poate altcineva iti da o idee mai bunabig grinwhistling

| betty08 a răspuns:

Doamne!laughingNu gandesti.Risti.laughingNu stiu exact dc ai vrea sa te internezi in spital dar, Hello! :O Orice ar fi, NU-i o ideea buna...totusi iti dau o idee laughing. Aruncate de la etajlaughing daca ai noroc vei ajunge la spital, dar la cat s-au schimbat oamenii astia de cand cu CRIZA laughing te lasa afis pe stradalaughingNici nu se mai uita la tine.Mai bine stai cuminte acolo unde esti si dati 2 palme saiti vina mintea la cap laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu vreau sa scap de examene. E o chestie mai complicata. Va rooog, doar spuneti'mi cumcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma crezi nebun? nu ma fac partas la dorinta ta