| rapshodyyy a întrebat:

URGENT!
Am aparat dentar de 4 zile și am înțeles că trebuie să mai aștept până să pot mânca alimente solide. Totuși în dinții din față și puțin pe premolari pot mușca, dar pe molarii din spate am acele inele și nu pot mânca deloc. E normal să mă doară așa de tare sau trebuie să aștept mai mult? De ce trebuie să port acele inele?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CleanHeart a răspuns:

Eu port de cativa ani
e normala durerea asta pentru inceput dar dupa o sa te obisnuiesti cu el si nu o sa te mai doara, dintii mei in 2 saptamani s-au imprietenit destul de bine in inchisoare, o sa vezi ca si la tine va fi la fel, cat despre inele au un rol pentru indreptarea si perfectionarea dintilor, succes o sa ai o dantura perfecta.