| deleteddddd a întrebat:

URGENT. am o intrebare urgenta. am loat azi un pui de perus :X si nu stie sa manance singur si imi este tare mila de el crying si as dori sa imi spuneti cum il pot hrani, si ce mancare sa-i prepaRcryingsad dau fundita garantat. va multumesc mult sad URGENT!

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Poate ca este prea mic si nu stie sa se hraneasca, in tot cazul cumpara`i ovomix cum am spus si in alt reaspuns, asta le-am dat eu puisorilor mei si se bat pe amestecul asta de mancare. Si fa`i un ou fiert, nu-l tine in curent sau in soare, mai degraba incearca sa-i dai apa ca poate nu mananca pentru ca ii e sete. Poti sa ii dai fructe : mar feliat, banana, crengute de salcie.
Si eu am 5 perusei, 3 ai mei si 2 ai verisoarei mele.
intra pe http://www.latifa.ro/.

| un copil:x a răspuns:

Mancarea i`o cumperi din magazinele pentru animale.Sunt seminte special pentru perusi, iar de hranit se hraneste el singur.Cum adica sa nu stie sa manance singurthinking
Am avut cred ca in jur de 6 perusi pana acum, pe toti i-am cumparat fiind pui, dar stiau sa manancelaughing. Pana acum crezi ca a stat nemancat deoarece "nu stie sa manance" din cate spui tu?hee heePoate perusului tau nu`i este foamethinking, dar nu am auzit pana acum ca un perus sa "nu stie sa manance".

| George1510 a răspuns:

Pai nu trebuie sa-i prepari tu...gasesti mancare speciala intr-un hipermarket happy eu cand aveam ii dadeam mei, floarea soarelui si mancare speciala cumparatawinking big grin

| deleteddddd explică:

Maiii el este pui pui! nu prea are pene! nu stie sa se hraneasca singurrrr! asta spun!