| 12Afasa2 a întrebat:

Urgent!
Am o pisica care are vreo 10 luni. Dar problema e ca a fatat 3 pui, dar nu-i hraneste. Unul a murit deja, am tinut-o eu la un pui. dar cred ca n`are lapte. Ce le pot face puilor?
URgent...

3 răspunsuri:
| FFAP a răspuns:

No way! Nu lapte de vaca. Lapte-praf de la Royal Canin (VitalMilk) sau oricare alta firma. Asta 2-3 saptamani... apoi poti trece la pliculete cu sosuri.

| golanasha08 a răspuns:

Poti sa cumperi lapte si sa ii hranesti cu seringa...tongue asa fake o pr dea meah...

| Ioana998814 a răspuns:

'' Exista o reteta pentru lapte cu galbenus si putina miere, dar este mai sigur si mai practic cu lapte-praf de la Royal Canin (VitalMilk) sau alta firma. In cazuri urgente se poate folosi laptic pentru cafea (10% grasime). Am folosit si eu de mai multe ori cand erau cazuri de exeptie, insa stiu si de la alte persoane care au hranit puiuti abandonati din prima zi cu lapte din asta pana nu au inceput sa manance singuri. Totusi, nu este mancarea ideala pentru pisica, astfel ca se poate folosi numai ca solutie temporara. Puii asa mici trebuie hraniti din 3 in 3 ore. Dupa o saptamana poti sa raresti la 4 ore, iar mai tarziu sa scoti masa de noapte. '' (http://www.animalutze.com/articole/hranire-artificiala-pui-pisica.php).