| Frutella a întrebat:

URGENT! Ce cadou ii pot face impreuna cu niste vecini, unui prieten? Mentionez ca este baiat si implineste 16 ani. Orice idee va rog sa o scrieti aici. Noi am vrea ceva sa ii ramana ca amintire. FUNDA!

3 răspunsuri:
| FataAmintirilor a răspuns:

Pai, uite cateva idei, manuale deoarece acele cumparate nu sunt neaparat mai frumoase! Ia o poza cu voi doi decupeazo frumos( ex in forma de inima), lipeste-o pe un carton indoit, deseneaza ceva pe spate si scrie ceva in ea( ex: scrie o poezie). In cazul in care stii sa gatesti fa-i un tort pe care poti scrie cu frisca " La multi ani, Tati " sau poti scrie ce vrei! Sau daca nu stii sa gatesti prea bine, gateste niste briose cu ciocolata, iar apoi poti sa scrii cu frisca, pe fiecare briosa " La multi ani, (si numele prietenului tau)" sau poti scrie chiar 2 litere pe o briosa in cazul in care nu vei face atat de multe briose. Sau poti scrie doar " La multi ani". Deasemenea poti lua o poza cu voi si sa o pui intr-o rama frumoasa. Si cam atat stiu. Pentru retete te poti uita pe net sau poti cauta intr-o carte de bucate! Sper ca te-am ajutat. Bafta! sau daca ideea asta e putin prea. pentru 16 ani atunci incearca asta:

| FataAmintirilor a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=5xlVUG8qrWM&feature=results_main zice in acest video instructiunile dra sa iti explic si eu oleaca: deci ai nevoie de noua cuburi din lemn...dar daca ai timp sa le faci din hartie uite aici http://www.youtube.com/watch?v=7A_4e-_J714..bunnn ai noua cuburi fie de hartie fie de lemn..acum te unesti cum arata in video cu banda tare adeziva. Dupa aceea in loc sa lipesti fata aia din video care este trasa la imprimanta poti lipi o poza cu voi doi! pe spatele cubului poti scrie La Multi ani, andrey! cand vei misca cubul riterele se vor inversa iar poza cu voi va capata o imagine ciudata! succes

| Andreea0cod009 a răspuns:

O poza cu voi sau un bibelou. Funda?