| Cupcakeeee a întrebat:

URGENT! O colega cu care m-am certat acum 4 zile din motivul ca eu invat bine si s-a ofticat. a venit azi l-a scoala si mi-a zis ca s-a intalnit cu o fata pe strada care a intrebat'o daca e in clasa cu mine. iar colega mea a raspuns da si cealalta a zis ca nu scap fara bataie. sa fie adevarat? sau invidia ei?

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Am auzit si eu din-astea destule. Cate nu m-au mai amenintat si pe mine, si uite-ma acum intacta. Nici una dintre aceste persoane nu s-a tinut de cuvant, iar la inceput, la prima, a doua, m-am speriat putin, ca poate poate ma asteapta dupa ce ies de la scoala si merg acasa cu fata sparta. Da de unde. Fetele astea vor doar sa-si faca o atitudine de dura, dar daca vine una care chiar e dura la ele nu mai ciripesc. Fetele tari in gura nu ar putea lua la bataie pe cineva, poate doar daca mai are vreo trei in spate.
Acuma ar mai fi si fetele astea "cu prieteni". Cum au si multi baieti cunostinte care se baga pentru ei, asa pot avea si fetele. Dar in cazul lor, chiar daca au cunostinte, e mai rara situatia cand se ajuge la bataie. Fetele care tanjesc dupa atitudine de dura si pur si simplu nu gasesc alta modalitate de a-si face rost de ea, ameninta fetele care se stiu dupa numele de "cuminti". Asa pot fi sigure ca au mai speriat pe cineva si ca reputatia lor a crescut.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E o prostie happy.Nu crede in vorbe din astea goale. Foarte inteligenta colega ai apropo laughing!

| mistakeofyourlife a răspuns:

S-ar putea sa fie si din invidie, dar ca sa fi sigura si cu sufletul impacat ca nu o sa patesti nimic trebuie sa o rogi pe fata respectiva sa iti spuna exact cine "te-a amenintat cu bataia" si sa rezolvi problema fata in fata cu fata batausa. Daca se dovedeste ca a fost o minciuna, ar trebui sa te cam departezi de fata pentru ca nu vei stii niciodata daca ea chiar tine la tine sau doar te foloseste. bafta! :*

| AndaWest a răspuns:

Daca esti sigura ca nu ai suparat pe nimeni atunci inseamna ca minte ca sa te sperie

| lightmyfire a răspuns:

Buna.85%MINTE, 15% spune adevarul.Nu iti fa griji,stai linistita. Daca tu stii sigur ca nu ai intrat in belele de una singura si nu te simti vinovata de absolut nimic atunci nu ai de ce sa iti faci griji.E si invidia ei,ura si ca sa-ti faca rau nascoceste diferite chestii.Tie nu trebuie sa-ti pese deloc de ce ce zice ea, trateaz-o cu indiferenta, ca sa vada ea ca tu nu crezi ce prostii spune.Si in rest ai grija de tine, scapa de cat posibil de probleme daca ai.Gaseste o solutii sau cere ajutorul persoanelor mai mari, prietene, prieteni. Sper ca te-am mai linistit.O zi minunata

| ღLaviღ a răspuns:

Nu ma ce-ai dar nu bag mana in foq ca nu e asa gandeste-te daca mai ai pe cineva care te invidiaza dar in proportie de 1% poate fi adevarat incearca ca sa te controlezi si i zici ca bine ce-o doare pe ea zi ca sti ca e invidioasa p uhh dar sa minta in halul asta si daca vine fata arespectiva intreaba-o ce are ca tine sa te bata? e nebuna?
i se pune asa ei pata si gata?
dar sincer nu prea cred
a mintit de ciuda+

| aNdR3y_5193 a răspuns:

Putine sunt fetele care se si tin de cuvant.in genereal doara amenintat pentru a pute fi stape pe situatie si a nu se lasa mai prejos...deci stai fara grija happy dar ai grija ce sp in preajma ei sau in preajma cuiva care ii poate sp si nu-i da apa la moarawinking [sora lu andrei on the phone

| saman a răspuns:

Invidie totala. Oricum tu nai crede ca BATMAN poarta chiloti tanga. Aproape ca asa i si acum in ce situatie esti tu

| stefika a răspuns:

Eu cred ca este invidie...dar pentru orice eventualitate fereste-te