| vera_2050 a întrebat:

Am o colega de clasa care se ia zilnic de mine la scoala..va rog spuneti-mi cum si ce sa fac ca sa scap de ea? va multumesc pentru rasp

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Păi există 4 soluții :

1. O ignori, își va pierde satisfacția dacă nu-i dai atenție.
2. Te iei și tu de ea cu un grup de prieteni, luând-o chiar și la bătaie, deși vei putea intra și tu în probleme, nu încurajez opțiunea asta.
3. Pârăște-o dirigintei sau chiar directorului. Probabil se vor lua măsuri.
4. Să vină părinții la școală.

Ceea ce face acea colegă se numește bullying, o acțiune care n-ar mai trebui să existe în școli.

Pa, pa. wave

| vera_2050 explică (pentru cυρcαкє):

Mersiiiiiiiiii..mult..am incercat si variantele acestea si pana la urma am schinbat scoala..se pare ca cu unii colegii(colege)nu se poate scoate la capat.happy

6 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Pai ar trebui sa o tratezi cu indiferenta si sa nu o bagi in seama!

| AlexandraIleana a răspuns:

Ce ma dispera fetele astea care se crede "superman" da de fapt is niste penibile. Draga mea in primul rand nu ar trebui sa o bagi in clasa. Oare de ce se tot leaga de tine? Ai tu ceva care la ea ii ciuda. Ar trebui sa-i dai clasa gen' si sa nu o bagi in seama.Sau daca nu'ti convine asa fi si tu mai tupeista, du-te la eafata-n fata-n cu tupeu si intreab-o ce pana mea are cu tine? Dar eu zic sa ramai la prima oprotunitate! Suucces!:*

| AlexandraIleana a răspuns:

Seama*.scuze

| logick a răspuns:

Afla ce nu ii place si folosestete asta impotriva ei...

| Raluca88 a răspuns:

Nu o băga în seama oh go on când o să vadă ce calmă eşti o să se enerveze la maxim! :*