| anonim_4396 a întrebat:

URGENT, Va rog sa imi rapundeti! Deci eu am racit ieri destul de tare si azi nu am putut sa merg la scoala ca se inrautatea boala si poate mai dadeam la cineva :-s. Dar cica in timpul saptamanii asteia "altfel" nu se pun absente, ci se scad direct puncte de la purtare. Oare daca duc o scutire de boala, ma lasa in pace? Faza e ca deja am cateva absente sad Doamne, ce tampenie cum sa n-am voie sa stau acasa daca sunt bolnava straight face||||

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Consulta doctorul de familie, diriginta, ar fi absurd sa nu le motiveze.

| Marya6329 a răspuns:

Ai voie daca esti bolnava asta ar fi si culmea.Nici eu nu am fost azi si nu-mi fac griji din cate am auzit eu cica se pun absente in mod normal si atata tot dar asta am auzit eu nu stiu cum este de fapt. Si nu-ti fa griji ca daca ai fost bolnava nu are ce sa-ti faca.kiss

| hugme a răspuns:

Eu cred ca da. Cred ca poţi duce motivare de la doctor.

| andrei007700 a răspuns:

Normal ca ai voie sa stai acasa. Dupa ce boala iti trece poti sa mergi din nou la scoala, doar ca trebuie sa duci o scutire medicala happy