| nobody_9468 a întrebat:

V'a lasat cineva impresia ca este o persoana insensibila si mai tarziu sa aflati anumite "chestii" din viata respectivei prin care sa realizati ca de fapt este foarte sensibila/vulnerabila si de aceea se comporta asa?
Nu stiu de ce, dar am impresia ca cei mai "tari" sunt de fapt cele mai sensibile persoane...ca mine! V'ati ascuns vreodata sentimentele doar ca sa nu va aratati vulnerabilitatea in fata altora?

Răspuns Câştigător
| andreimicutu a răspuns:

Normal ca da. Toti purtam cate o masca ori de cate ori este nevoie si niciodata nu purtam aceeasi masca. Una este cand esti respectuos fata de parinti una fata de profesori. Iar cand vine vorba de prieteni trebuie sa ai grija cat dezvalui din partea ta ascunsa pentru ca unii pot profita si sa transforme informatia in santaj. Succes! big grin

4 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Da, de multe ori. SI eu sunt asa si cred ca voi fi mult timp. Deoarece atunci cand cineva a fost ranit cu adevarat, nu isi mai arata adevaratele sentimente, ceea ce simte, si cum vede de fapt lucrurile. Ii este frica sa nu pateasca din nou acelasi lucru.
Ne punem o masca, pentru a putea infrunta ceea ce simtim, si sa avem putere sa actionam altfel.
Sunt multe persoane asa, dar au ajuns asa, din cauza ca au trecut prin ceva foarte dur. Cu timpul, cunoscand un suflet cald, bun, o sa isi lase din nou sa iasa la iveala adevaratele sentimente, si va fi din nou cum era inainte.

| Anecherry a răspuns:

Dahappy cu fiecare persoana ma comport diferit, doar in preajma celor apropiati ma comport naturalhappy. cat despre ceilalti, ce sa spun am avut si eu un iubit care era destul de insensibil outside, si nu mi-am dat seama cum era de fapt pana nu mi-a marturisit ca e hypersensibil. asa sunt oamenii, si pe buna dreptate pentru ca multi dintre noi suntem de o rautate de neinchipuithappy

| believe a răspuns:

Pai acesta e un mod fregvent de a te ascunde in,, carapacea ta"de raul care ne inkonjoaracei mai tari sint adinku lor si ei simpli muritori care sufera, pling, care TRAIESC(dar daca exista asa persoane-prietenul meu, despre care toti credeau ca nu poate simti, ca e prea rece este intr-adevar in adincu sufletu lui, un copil care cauta caldura, la fel ca toti oamenii de altfel!)

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Da, am multi prieteni care in fata altora par duri, rai, foarte puternici, dar in fata mea isi arata adevarata personalitate, cea sensibila. Chiar si cu iubitul meu care uneori e foarte dur, il cunosc bine si stiu ca are o parte sensibila. De fapt, si eu fac asta de multe ori, desi sunt o fire sensibila, vreau sa par mai dura, pentru. ca daca nu fac asta incep multi sa se ia de mine fara motiv sad. Si de accea mai bine imi ascund adevarata personalitate uneori. Sunt foarte putin oameni care ma cunosc cu adevarat.happy