| florin96ak47 a întrebat:

V-ar conveni sa aveti un salar de 4000 euro pe luna (care e mare) in timp ce familia voastra si cercul vostru de prieteni are salar de 12.000 euro? Nu v-ati simti inferiori lor sau incapabili sa fi facut ceva mai mult in viata?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca as castiga 4.000 de euro in timp ce familia sau prietenii au castiga in jur de 12.000, si m-as simtii prost din cauza asta, as face ceva legat de situatie.
Daca te simti inferior, e vina ta, si in acelasi timp, este datoria ta sa evoluezi, sa ajungi la un salariu mai mare, si sa nu te mai simti inferior.
Nu cred ca mori maine ca sa spui "sau incapabili sa fi facut ceva mai mult in viata?".
Zici ca mori maine, asa ai spus-o, de parca nu mai exista speranta.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

M-ar deranja doar daca ar lua din banii mei.

| T0T a răspuns:

Nu. Eu m-aș uita în ograda mea, și atât timp cât mie mi-ar fi bine, ar fi foarte ok.

| SkyPilot a răspuns:

Ba da, asa m-as simti.

| Sociopat a răspuns:

Sumele pe care le-ai propus sunt ridicole dar, da, mi-ar conveni.La 4000 de euro pe luna m-ar durea in cot de cat castiga restul.Sunt 4000 de euro.E o suma ridicol de mare pentru omul de rand.

| florin96ak47 explică (pentru Sociopat):

Daca termini o facultate si lucrezi in strainatate nu e atat de mare.