| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dorit vreodata sa muriti? Si daca da, de ce? Dintr-o cauza banala sau ceva serios.

6 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Nu,cine siar dori asta,n-ar trebui sa isi doreasca nimeni,ca ceea ce sunteti nu veti mai fi niciodata, sichair daca vveti fi nu, va veti aminti.Ce rimeaza laughing

| smile a răspuns:

Buna! Sincer da, dar nu m-am gandit sa pun si in aplicare.

| Lucinca a răspuns:

Sincera sa fiu da am vurt sa mor cand eram fruioasa ca parinti mei nu prea se intelegeau... dar acum cand am crescut imi dau seama ca viata e numai una si trebuie sa o traiesc din plin fie ca trec prun greutati fie ca trec prin fericire. acum imi place viata si vreau sa o traiesc pana cand ultima petala de la trandafirul care ma reprezinta va cadea :*

| deea89 a răspuns:

Din pacate da.am avut si ganduri de genul asta.Din cauza prolemelor in familie, deci nu prea e o cauza banala cel putin asa gandeam atunci... aproximativ 4-5 ani.Acuma logic ca nu`mi mai doresc sa mor pentru ca viata este asa cum este, cu bune cu rele si trebuie luata si traita ca atare.Multi nu au posibilitate la o viata normala sau poate nicio viata, de asta orice clipa din viata daruita de catre parinti trebuie pretuita si traita la maxim love struck

| dreamout a răspuns:

Hihappy
Da, am momente in care am numai ganduri macabre. Am pus oarecum in practica, dar nu sa mor, doar sa imi provoc durere fizica pentru a ameliora[ mai bine zis, a uita] durerea psihica.
Din dragoste.o cauza mai mult banalasad

| Cristianne a răspuns:

Da,si de multe ori.Cateodata din cauza mamei, pentru ca ma trateaza mereu ca pe un copil, alta data din cauza BAIETILOR.:-