| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dorit vreodata sa muriti? De ce?

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Cand eram scufundat intr-o depresie groaznica.Dar mi-am revenit dupa.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca aproape toata lumea a trecut prin momente cand si-a dorit asa ceva. Dar cred ca foarte putini au fost convinsi de asta. La fel si eu, am avut cel putin un astfel de moment. La mine a fost cauzat de o conditie medicala care imi provoca durere (fizica) extrem de intensa. Cred ca de fapt nu voiam sincer sa mor, voiam doar sa nu mai sufar.

| T0T a răspuns:

Da, și încă îmi doresc. De ce? Pentru că simt faptul că viața se joacă cu mine. Eu doar joc pe o scenă, un rol din care nu pot să ies. Nu pot să schimb replica, să schimb acțiunile sau să ies de pe acea scenă. Tind către multe lucruri însă ceva mă stopează să le fac. Nu sunt deloc mulțumit de asta. Și mai sunt mai multe lucruri, lucruri în zadar care mi se întâmplă și au chiar repercursiuni asupra mea. De aceea simt că viața se cam joacă cu mine, și într-un fel vreau să părăsesc acest rol, acest joc, acea scenă și dacă nu pot e doar o cale. Nu am să recurg niciodată la vreun gest, o să las soarta să decidă ceea ce merit și ceea ce trebuie să se întâmple, dar acest joc chiar începe să mă irite.

| sublime89 a răspuns:

Moartea e singura certitudine pe care o avem in viitorul nostru. Mai devreme sau mai tarziu, tot acolo ajungem, deci nu prea are rost sa grabesti momentul cu cativa ani. De multe ori, oamenii simt ca nu mai exista cale de iesire, si ca viitorul lor nu are cum sa fie decat rau, si aleg sa se sinucida. Dar adevarul ca nu poti sti niciodata ce aduce viitorul, si ce sanse nebanuite de a iti imbunatati viata pot aparea.

| KamaSutra a răspuns:

Da,pentru ca credeam ca viata ma uraste, dar pana la urma este un dar si trebuie sa ne bucuram de el atat cat ne-a fost dat

| gemeni6226 a răspuns:

Sa mor, prea rar dar sa nu ma fi nascut niciodata aceea da.Atunci cand sufeream la servici din cauza rautatii colegelor colegilor.Dar acum nu se mai pune problema ca lucrez intr-un loc unde sunt bine si foarte bine cu toata lumea.

| Ineys a răspuns:

Da, mi-as dori sa mor odata cu contractia universului, exact inainte de urmatorul Big Bang, cred c-ar fi destul cateva milioane sau chiar miliarde de ani de trait. acum nu vreau sa fiu nici egoistlaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar avea vreun rost? Oricum murim, de ce să ne grăbim?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, in ultimul timp ma gandesc destul de des la asta, ca ar fi mai bine daca as muri.

| piratuu a răspuns:

Nu, nu mi-am dorit sa mor.

| hypothesis a răspuns:

O viata avem si in asta sa ne dorim sa murim. Neah, e prea penal.

| gshhdhdjfkfkfdjfjfkfkckfjdjdhshshdjc a răspuns:

Toata lumea moare la un momend dat.
Eu cred ca multora le-a trecut prin minte gandul de moare... dpdv eu cred ca moarte are si aspecte pozitive dar si negative.
Aspectul pozitiv consta in faptul ca atunci cand mori te duci in rai ( depinde daca nu ai pacate laughing) ) si acolo te vei intalni cu dumnezeu iisus hristos si maica domnului si multe alte persoane.
Aspectul negativ consta in faptul ca multe pers iti vor simti lipsa.
Acesta este punctul meu de vedere...nush la ce te gandesti tu cand auzi cuvantul,, moarte``:-D laughing